Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Częstochowianie lepsi od zespołu z Będzina w sparingu

Częstochowianie lepsi od zespołu z Będzina w sparingu

Do startu nowego sezonu PlusLigi zostały dwa tygodnie. To oznacza, że wszystkie kluby wkraczają w decydującą fazę przygotowań i rozgrywają ostatnie mecze towarzyskie, które mają pokazać, w jakiej formie są zawodnicy u progu sezonu. W rozegranym w jurajskim Olsztynie meczu sparingowym AZS Częstochowa pokonał MKS Będzin 3:2. Było to już drugie spotkanie pomiędzy tymi zespołami w okresie przygotowawczym. Pierwsze spotkanie rozegrane 9 października wygrali podopieczni Tomasza Wasilkowskiego 3:1.

Oba zespoły do tego meczu nie przystąpiły w swoich najmocniejszych składach. W barwach AZS-u znalazł się Matej Patak, który zakończył zmagania na mistrzostwach Europy ze swoją reprezentacją i przybył do Częstochowy, jednak Słowak nie pojawił się na parkiecie. Natomiast w MKS-ie zabrakło Harrisona Peacocka, który co prawda dotarł już do Będzina, lecz zmaga się z problemem kostki. Trenerzy na boisko desygnowali swoich podstawowych zawodników, lecz rezerwowi również dostali swoje szanse. Pierwsza partia tego spotkania od początku należała do siatkarzy z Będzina, którzy na samym początku seta wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca pierwszej partii, wygrywając pewnie 25:19.

W drugim secie gra układała się punkt za punkt, jednak w pewnym momencie podopieczni Michała Bąkiewicza objęli prowadzenie i kontrolowali grę, dzięki czemu zwyciężyli w drugim secie 25:21. Trzeci set był zdecydowanie najlepszy w wykonaniu częstochowian, którzy od samego początku seta wyszli na prowadzenie po skutecznych blokach i atakach Felipe Bandero. AZS trzecią partię wygrał 25:19. W secie czwartym role się odwróciły i to będzinianie kontrolowali przebieg gry. Nie do zatrzymania był atakujący MKS-u Mateusz Piotrowski. Wygrali oni tego seta 25:21, co sprawiło, że o zwycięstwie w tym spotkaniu zadecydował tie-break. Piąta partia była niezwykle ciekawa i emocjonująca. Nie brakowało długich wymian, które podobały się kibicom. Ale więcej momentów do radości mieli sympatycy AZS-u Częstochowa, bo to akademicy szybko wyszli na prowadzenie po skutecznych serwisach Bartłomieja Lipińskiego i przy zmianie stron prowadzili 8:3. MKS Będzin walczył do końca, ale to siatkarze z Częstochowy triumfowali, wygrywając piątego seta 15:11, a całe spotkanie 3:2.

AZS Częstochowa – MKS Będzin  3:2
(19:25, 25:21, 25:19, 21:25, 15:11)

AZS Częstochowa: Redwitz, Bandero, Szalacha, Buniak, Szymura, Wawrzyńczyk, Stańczak (libero) oraz Kowalski, Polański i Lipiński
MKS Będzin: Lipiński, Piotrowski, Warda, Batchkala, Żuk, Pawliński, Kaczmarek (libero) oraz Oczko, Kamiński, Gaca, Peszko i Laane