Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Częstochowianie już trenują, przed nimi pierwsze sparingi

Częstochowianie już trenują, przed nimi pierwsze sparingi

fot. Gwardia Wrocław

Trwają przygotowania do sezonu Exact Systems Norwida Częstochowa. Podopieczni Tomasza Wasilkowskiego szlifują formę przed startem rozgrywek. Przed nimi pierwsze sparingi z MCKiS-em Jaworzno, a towarzyskie granie zakończą w Nysie.

Trwają przygotowania I-ligowców do sezonu 2019/2020. Nie próżnują między innymi siatkarze Exact Systems Norwida Częstochowa, którzy na razie pracują nad siłą i wytrzymałością, a przed nimi niebawem pierwsze mecze kontrolne. – To nie są łatwe tygodnie dla zawodników. Zobaczymy, jak to się dalej potoczy. Od tygodnia trenujemy w komplecie. W przyszłym tygodniu zaczniemy rozgrywać pierwsze sparingi – powiedział nowy trener Norwida, Tomasz Wasilkowski.W poprzednim sezonie częstochowianie mieli spore aspiracje, ale ostatecznie nie udało im się znaleźć w czołowej czwórce. Stąd też po zakończeniu rozgrywek w zespole doszło do sporych przetasowań kadrowych. Opuściło go aż sześciu zawodników – Bartosz Zrajkowski, Mariusz Schamlewski, Łukasz Łapszyński, Kamil Dembiec, Arkadiusz Żakieta oraz Krzysztof Modzelewski. W ich miejsce pojawili się nowi siatkarze, ot chociażby Mateusz Siwicki, Kamil Kosiba, Piotr Adamski oraz Marcin Kryś. – Ostatni rok spędziłem w Bydgoszczy, występując w PlusLidze. Mam nadzieję, że ten rok zaprocentuje na częstochowskich parkietach. Każdy sezon pozwala mi się rozwijać. Mam nadzieję, że zrobiłem postęp w Bydgoszczy w aspektach sportowych i udowodnię to w Częstochowie – wyznał Mateusz Siwicki.

Mimo że w Norwidzie pojawiło się kilku nowych zawodników, to szybko wkomponowali się oni w częstochowską ekipę. W trakcie sparingów będzie czas na zgranie zespołu, aby na początku rozgrywek był gotowy do walki w I lidze. – Uważam, że nowi zawodnicy dobrze wkomponowują się w tę drużynę. Kadra bardzo się zmieniła, ale w poprzednim roku też mieliśmy dużo zmian i wszystko udało się świetnie zgrać. Mamy za sobą naprawdę dobry sezon – podkreślił Damian Kogut, przyjmujący Norwida.

Powoli częstochowianie będą kończyli najcięższy okres przygotowań, a zaczną rozgrywać mecze kontrolne. Pierwsze testy odbędą się już 16-17 sierpnia, kiedy to zagrają z MCKiS-em Jaworzno. Tydzień później (23-24 sierpnia) rozegrają sparingi z ZAKSĄ Strzelce Opolskie. Z kolei w dniach 30-31 sierpnia odbędzie się Memoriał w Częstochowie z udziałem Stali Nysa, Lechii Tomaszów Mazowiecki oraz LUK Politechniki Lublin. – Będzie to dla nas fajne przetarcie z bardzo mocnymi przeciwnikami, potencjalnie zdecydowanie wyżej stojącymi niż my – ocenił Wasilkowski, którego podopieczni najprawdopodobniej tydzień przed rozpoczęciem ligi wezmą jeszcze udział w turnieju w Nysie.

źródło: inf. własna, Radio Fon

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved