Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > W czerwcu plaże będą puste

W czerwcu plaże będą puste

fot. FIVB

Potwierdziły się informacje, które dochodziły ze świata siatkówki plażowej już w zeszłym tygodniu. FIVB ogłosiła, że w czerwcu, podobnie jak w maju, nie odbędą się żadne turnieje z kalendarza World Tour. Nie odbędzie się również halowy Challenger Cup 2020, będący kwalifikacją do Ligi Narodów.

Wodarze FIVB potwierdziły, że monitorują na bieżąco wydarzenia na świecie i są w stałym kontakcie ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) oraz Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (MKOl). W świetle obecnej sytuacji czerwcowe zawody zostają odwołane lub przełożone. Na wniosek federacji argentyńskiej odwołano również zaplanowane na sierpień zawody w siatkówce na śniegu.Lista czerwcowych turniejów World Tour w siatkówce plażowej:

• 4-gwiazdkowy turniej w Moskwie, Rosja (3-7 czerwca) – odwołanye
• 5-gwiazdkowy turniej w Rzymie, Włochy (9-14 czerwca) – odwołany
• 1-gwiazdkowy turniej w Miguel Pereira, Brazylia (11-14 czerwca) – przełożony
• 1-gwiazdkowy turniej w Raja Ampat, Indonezja (11-14 czerwca) – przełożony
• 1-gwiazdkowy turniej w Ios,Grecja(12-14 czerwca) – przełożony

FIVB pozostaje również w kontakcie z MKOl w kwestii organizacji systemu kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, które zostały przełożone na przyszły rok. Dotyczy to jedynie siatkówki plażowej, ponieważ kwalifikacje w siatkówce halowej zostały zakończone i ich wyniki pozostają w mocy.

Siatkówka halowa: 

Zarówno męski, jak i żeński turniej Volleyball Challenger Cup 2020, które miały odbyć się odpowiednio w Portugalii oraz Chorwacji w terminie 24-28 czerwca zostały przełożone na termin późniejszy. Ma na to wpływ  decyzja o przełożeniu Ligi Narodów, do której kwalifikacją jest właśnie Challenger, więc nie ma potrzeby rozgrywania tego turnieju już w czerwcu.

 

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved