Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Czekamy na decyzję w sprawie Ligi Narodów i jej formatu

Czekamy na decyzję w sprawie Ligi Narodów i jej formatu

fot. Michał Szymański

Pod koniec kwietnia lub na początku maja FIVB ma podjąć decyzje w sprawie tegorocznej Ligi Narodów. Możliwe jest całkowite odwołanie tych rozgrywek w tym roku, jednak rozpatrywany jest również inny system rozgrywek.  Rozważana jest propozycja jednego turnieju z udziałem wielu reprezentacji, chociaż nie wszystkie pewnie będą chciały lub będą mogły. Druga propozycja, chyba bardziej prawdopodobna, to turnieje kontynentalne – zdradził w programie #7strefa wiceprezes PZPS, Ryszard Czarnecki.

Wiadomo już, że siatkarze reprezentacji Polski nie zagrają w czerwcu w Lidze Narodów. Ostateczne decyzje co do nowego terminu lub odwołania rozgrywek FIVB ma podjąć do końca kwietnia. – Światowa federacja siatkówki FIVB 13 marca podjęła decyzję, że Siatkarska Liga Narodów zostanie rozegrana po igrzyskach olimpijskich w Tokio. Wówczas nie znaliśmy jeszcze decyzji przenoszącej igrzyska na kolejny rok. Teraz sytuacja jest inna, nie ma żadnej nowej decyzji FIVB – mówi Marek Kondraciuk, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Łodzi. To właśnie w łódzkiej Atlas Arenie miał odbyć się jeden z turniejów tegorocznej Ligi Narodów siatkarzy.– Jestem cały czas w kontakcie z działaczami PZPS. Wiem, że związek rozważa taki wariant, żeby rozwiązać umowy z Łodzią i Krakowem. Gdyby była decyzja, że Liga Narodów odbędzie się jednak w tym roku, zawrzemy nowe umowy. Tę opcję muszą jeszcze jednak przeanalizować nasi prawnicy. Zaczekamy na decyzję FIVB do końca kwietnia i wtedy będziemy wiedzieli, czy umowę należy aneksować, czy też rozwiązać – dodaje Marek Kondraciuk na antenie telewizji Toya.

Problemem może być jednak terminarz łódzkiej Atlas Areny, w której wszystkie wrześniowe weekendy są już… zajęte. – Ścisk jest już od sierpnia do końca roku, od świąt – przyznaje Krzysztof Maciaszczyk, dyrektor MAKiS zarządzającej Atlas Areną. Podobne problemy mogą wystąpić również w Krakowie.

Zmienić się może również formuła tegorocznej Ligi Narodów. FIVB chce ograniczyć dalekie podróże ekip i rozegranie turniejów kontynentalnych. – Tegoroczna Liga Narodów to teraz trochę taka „randka w ciemno”. Wydaje się, że ona powinna zostać rozegrana, do tego dążą działacze federacji światowej, ale do końca kwietnia nie poznamy żadnej konkretnej daty. Myślę, że w maju dowiemy się, czy Liga Narodów ruszy, jeśli tak to kiedy i w jakiej formule. To raczej nie będzie taka formuła, jaką znamy z poprzednich lat, czyli cykl turniejów międzykontynentalnych. Rozważana jest propozycja jednego turnieju z udziałem wielu reprezentacji, chociaż nie wszystkie pewnie będą chciały lub będą mogły. Druga propozycja, chyba bardziej prawdopodobna, to turnieje kontynentalne – zdradził w programie #7strefa wiceprezes PZPS, Ryszard Czarnecki.

źródło: opr. własne, Polsat Sport, TV Toya

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved