Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czechy: Udany weekend „polskich” drużyn

Czechy: Udany weekend „polskich” drużyn

fot. cvf.cz

Miniony weekend udany był dla biało-czerwonych występujących na czeskich parkietach. W ekstraklasie mężczyzn drużyny z Polakami w składzie odniosły 3 zwycięstwa. Za to u kobiet doszło do „polskiej” konfrontacji, w której zdecydowanie lepsze okazało się Kralovo Pole Brno.

W czeskiej ekstraklasie kobiet w miniony weekend doszło do starcia dwóch zespołów, w których grają Polki, czyli Kralovo Pole Brno i Sokol Frydek-Mistek. Ekipa Agaty Skiby okazała się zdecydowanie lepsza od zespołu Agnieszki Mitręgi. O dysproporcji pomiędzy obiema drużynami najlepiej świadczy fakt, że przyjezdne w całym meczu zdobyły zaledwie 42 punkty. Mimo że osiągnęły lepszą skuteczność w przyjęciu, to kompletnie nie przełożyły tego na siłę ofensywną. W niej dominowały gospodynie, które zapisały na swoim koncie aż 16 bloków. Słabe zawody rozegrała jednak Skiba, która zdobyła tylko 6 punktów. Polska przyjmująca popisała się 1 asem serwisowym, 1 blokiem, a w ataku skończyła 4 na 15 akcji, co dało jej skuteczność na poziomie 27%. Lepiej poszło jej w przyjęciu, w którym osiągnęła skuteczność 46%, przyjmując 13 zagrywek rywalek. Po drugiej stronie siatki nie popisała się Mitręga, która zdobyła tylko 2 oczka w ataku, kończąc 2 z 10 rozegranych do niej piłek. Mimo porażki Sokol utrzymał ósmą lokatę, a ekipa z Brna plasuje się o oczko wyżej.Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi czeskiej siatkarek

W ekstraklasie mężczyzn trwa dobra passa Dukli Liberec, która w miniony weekend na wyjeździe rozprawiła się z Fatrą Zlin. Trochę emocji było tylko w trzeciej odsłonie, która zakończyła się walką na przewagi na korzyść przyjezdnych. Na przestrzeni całego meczu dysponowali oni bardzo dobrą, bo prawie 70-procentową skutecznością w przyjęciu, co przełożyło się na prawie 50% skuteczności w ataku. Do tego dołożyli 12 bloków, co dało im przekonujące zwycięstwo. Całe spotkanie rozegrał Mateusz Biernat, który zapisał na swoim koncie 3 punkty. Polski rozgrywający popisał się 1 asem serwisowym, a pozostałe oczka zdobył na siatce. Tym razem liderem Dukli został Jan Stokr, który zgromadził na swoim koncie 19 punktów. Dzięki tej wygranej ekipa z Liberca utrzymała miejsce w czołowej czwórce.

Dobrą grę kontynuuje również VK Ostrava, która we własnej hali rozprawiła się z Volejbalem Brno. Emocje były tylko w premierowym secie, który zakończył się walką na przewagi. Po przegranej w nim goście wyraźnie spuścili z tonu, nie nawiązując już walki z gospodarzami. Wszystko dlatego, że popełnili aż 13 błędów w polu serwisowym, a ekipa z Ostravy przyzwoicie zaprezentowała się na siatce, osiągając 47% skuteczności w ataku oraz notując na koncie 10 udanych bloków. Całe spotkanie rozegrał Błażej Podleśny, który zdobył 5 punktów. Polski rozgrywający popisał się 3 asami serwisowymi, a pozostałe 2 oczka zdobył na siatce. Z kolei Damian Sobczak zagrywkę rywali przyjmował 11 razy, popełniając 1 błąd, a jego skuteczność nie była zbyt wysoka, bowiem wyniosła zaledwie 27%. Liderem gospodarzy został Anton Menner, który zdobył 15 punktów dla VK Ostrava. Ostatnia wygrana sprawiła, że awansowała ona na piątą pozycję w tabeli.

W końcu przełamał się także VK Příbram, który pokonał na wyjeździe Aero Odoleno Voda w czterech setach. Moment słabości przyjezdnym przytrafił się tylko w trzeciej partii, ale szybko wrócili na odpowiednie tory i zamknęli mecz w czterech setach. Kluczem do zwycięstwa „polskiego” zespołu była zagrywka, którą punktował 12 razy. Wprawdzie w bloku zdobył o 2 punkty mniej od rywali, ale osiągnął znacznie lepszą skuteczność w ataku, co przełożyło się na zwycięstwo. Duży udział miał w nim Jarosław Lech, który zdobył 22 punkty. Polski atakujący popisał się 4 asami serwisowymi, a pozostałe oczka zdobył w ataku, kończąc 17 z 36 piłek, co dało mu 57% skuteczności w tym elemencie. Z kolei Stanisław Wawrzyńczyk zapisał na swoim koncie 15 punktów. Polak popisał się 3 asami serwisowymi, 1 blokiem, a w ataku skończył 11 z 23 piłek, co dało mu skuteczność na poziomie 48%. Gorzej spisał się w przyjęciu, w którym popełnił 4 błędy. Zagrywkę rywali przyjmował 17 razy, a robił to ze skutecznością na poziomie 35%. Dzięki wygranej drużyna z biało-czerwonymi w składzie przesunęła się na siódme miejsce w tabeli.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi czeskiej siatkarzy

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved