Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czechy: Sobczak i Biernat górą w „polskim” meczu

Czechy: Sobczak i Biernat górą w „polskim” meczu

fot. Jaroslav Obsadny - vkostrava.eu

W miniony weekend rozegrano 12. kolejkę czeskiej ligi siatkarzy oraz 11. kolejkę w rozgrywkach siatkarek. W spotkaniach mężczyzn doszło do starcia dwóch drużyn, które w swoich składach mają polskich zawodników. Komplet punktów w tym meczu zgarnęli Damian Sobczak i Mateusz Biernat. W pozostałych spotkaniach z wygranych cieszyły się też drużyny Pawła Halaby oraz Marcela Gromadowskiego.

Bez punktów z Liberca wrócił TJ Sokol Frýdek – Místek, którego barw bronią Izabela Błasiak i Agnieszka Mitręga. Drużyna Polek lepiej rozpoczęła spotkanie i choć w pierwszym secie popełniła o jeden błąd więcej od rywalek, to o jedno oczko górowała nad nimi w ataku, zagrywce i bloku, dzięki czemu triumfowała w wyrównanej partii. W kolejnych miejscowe ograniczyły liczbę błędów, dużo częściej od nich myliły się natomiast siatkarki Sokoła. W drugim secie to właśnie to pozwoliło wygrać Dukli, w kolejnym drużyna z Liberca dołożyła do tego lepszy atak, natomiast w ostatniej odsłonie świetnie zagrała blokiem, zatrzymując siedem ataków przyjezdnych. Izabela Błasiak w tym meczu zdobyła 5 punktów, w tym trzy blokiem, natomiast Agnieszka Mitręga punktowała siedmiokrotnie (6 ataków, 1 blok). Po jedenastu spotkaniach drużyna polskich zawodniczek plasuje się na szóstej pozycji w tabeli, od dłuższego czasu nie zmieniając swojego położenia w zestawieniu ligi czeskiej.Zobacz również:
Wyniki oraz tabela ligi czeskiej siatkarek


W „polskim” spotkaniu trzy pierwsze odsłony mogły mieć zupełnie inne zakończenie, a ich rozstrzygnięcia ważyły się w końcówkach. W pierwszym secie to gospodarze spisali się delikatnie lepiej, w dwóch kolejnych grę na przewagi wygrywali siatkarze VK Ostrava. Także w statystykach dużych różnic nie było. Te pojawiły się w ostatniej – czwartej – partii. Przyjezdni nie dali w niej dojść do głosu rywalom, którzy w dodatku mieli ogromne problemy ze skończeniem swoich akcji, zdobywając atakiem w tej odsłonie zaledwie cztery punkty. Gdyby nie błędy gości, set zakończyłby się jeszcze szybciej. W meczu tym nie miał okazji zaprezentować się Paweł Pietkiewicz, który był w składzie meczowym, ale na boisku się nie pojawił. Cały mecz rozegrali natomiast Mateusz Biernat i Damian Sobczak. Ten pierwszy zdobył dla swojej drużyny trzy punkty – dwa zagrywką i jeden blokiem. Grający na pozycji libero Sobczak zanotował 64% skutecznego i 28% perfekcyjnego przyjęcia, przy 25 zagrywkach skierowanych w jego stronę.

Paweł Halaba poprowadził swój VK Jihostroj České Budějovice do trzysetowej wygranej. Po partii premierowej nastroje wcale nie wskazywały na taki rozwój wypadków, gdyż gospodarze triumfowali, ale po długiej grze na przewagi. Drużyna Halaby była zdecydowanie lepsza w ataku, natomiast rywale próbowali nadrobić braki w tym elemencie zagrywką i blokiem. W drugiej odsłonie popełnili kilka błędów i nie skończyli ważnych akcji, co zbliżyło gospodarzy do wygranej. W ostatniej części meczu VK Jihostroj  spisywał się bardzo dobrze w bloku, co było kluczowe dla wyniku tego seta i pozwoliło wygrać w całym meczu. Paweł Halaba był najlepiej punktującym, a na jego dorobek – 14 punktów – złożyło się 14 skutecznych akcji w ataku (67% skuteczności).

Drużyna Marcela Gromadowskiego – Volejbal Kladno nie dała większych szans SK Volejbal Ústí nad Labem. Goście wygrali w trzech setach, a całe starcie nie trwało nawet 1,5 godziny. W każdej z partii przyjezdni byli wyraźnie skuteczniejsi w ataku. W dwóch pierwszych setach dołożyli do tego blok, natomiast w ostatniej spisywali się też bardzo dobrze w polu zagrywki. Gospodarze starali się również pokazać swoje możliwości w bloku (drugi set) oraz wykorzystać serwis (trzecia partia), ale ich starania były nieskuteczne, a kilka punktów zdobyte tymi elementami nie zagroziło wygranej Gromadowskiego i spółki. Polak w tym starciu punktował 14 razy (11 punktów zdobył atakiem, przy 46% skuteczności, dwa blokiem i jeden zagrywką. W krótkim odstępie czasu Volejbal Kladno rozegrał mecz następnej kolejki, w którym okazał się słabszy od Dukli Liberec. Starcie zakończyło się w tie-breaku.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela ligi czeskiej siatkarzy

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved