Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czechy: Dwa „polskie” starcia w lidze siatkarzy, Polacy na czele tabeli

Czechy: Dwa „polskie” starcia w lidze siatkarzy, Polacy na czele tabeli

fot. Kladno Volejbal.cz

W dwóch meczach ostatniej kolejki ligi czeskiej siatkarzy spotkały się drużyny polskich zawodników. Jednak w obu przypadkach już bezpośrednio na boisku polski akcent był tylko po jednej stronie. Ważną wygraną odniosła ekipa Marcela Gromadowskiego, a zdobyte trzy punkty pozwoliły jej awansować na pozycję wicelidera tabeli. Na jej czele nadal jest drużyna Pawła Halaby.

VK Jihostroj České Budějovice Pawła Halaby zawitał do hali VK Benátky nad Jizerou, którego barw broni Paweł Pietkiewicz. Polski zawodnik zespołu gości w tym spotkaniu nie pojawił się jednak nawet w składzie meczowym. Halaba kilka dni temu naciągnął mięsień i najprawdopodobniej ten uraz wykluczył go z gry w tym starciu. Na boisko w pierwszym składzie gospodarzy wybiegł natomiast Pietkiewcz. Polski przyjmujący w drugiej odsłonie został zmieniony, ale powrócił do gry w trakcie trzeciej partii. W całym spotkaniu VK Jihostroj České Budějovice nie dał rywalom większych szans, a mecz trwał odrobinę ponad godzinę. Goście byli zdecydowanie skuteczniejsi w ataku oraz bloku, a największą siłę rażenia zaprezentowali w partii premierowej, w której uzyskali 75% skuteczności w tym pierwszym elemencie. W bloku nie do przejścia byli Ondrovic i Kraffer, a ich drużyna w ten sposób w trzech setach zdobyła w sumie 15 punktów. W zespole gospodarzy Paweł Pietkiewicz zdobył 6 oczek – pięć atakiem, przy 36% skuteczności oraz jeden blokiem. Polak przyjął też 22 zagrywki, ze skutecznością na poziomie 59 i 23%.VK Jihostroj České Budějovice umocnił się na prowadzeniu w tabeli ligi czeskiej, ale goni go drużyna Marcela Gromadowskiego. Obecnie drugi Volejbal Kladno ma tylko punkt straty do lidera. Awans o jedną pozycję ekipie polskiego atakującego dała ostatnia wygrana w wyjazdowym meczu z VK Karlovarsko. Gospodarze wygrali tylko bardzo wyrównanego pierwszego seta. W kolejnych ekipa z Kladna poprawiła trochę swoją skuteczność, co pozwoliło jej przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, mimo że przeciwnicy nadal nie odpuszczali. W ostatniej części meczu goście zdominowali grę na siatce, bardzo udanie grając również w bloku i postawili kropkę nad i, zgarniając komplet punktów do ligowego zestawienia. Bardzo dobrze zagrał rozgrywający przyjezdnych, który wykorzystał potencjał w ataku najskuteczniejszych tego dnia zawodników. Najlepiej punktującym był oczywiście Marcel Gromadowski, zdobywca 18 punktów – 12 z nich Polak zdobył atakiem (41% skuteczności), aż pięciokrotnie blokował rywali oraz raz posłał asa serwisowego na ich stronę boiska.

W drugim „polskim meczu” w tej kolejce AERO Odolena Voda Marcina Bachmatiuka zagrała w Ostrawie. Ekipa gospodarzy z Mateuszem Biernatem i Damianem Sobczakiem nie pozwoliła przeciwnikom ugrać choćby seta. Przyjezdni postawili się rywalom jedynie w drugiej odsłonie, dużo lepiej spisując się w ataku. Miejscowi w tej partii wstrzelili się zagrywką (5 asów serwisowych) i tylko to pozwoliło im ją wygrać. Marcin Bachmatiuk obejrzał mecz z ławki rezerwowych, natomiast w szeregach gospodarzy zagrali obaj Polacy. Sobczak zaprezentował się bardzo dobrze w przyjęciu, notując 87% skutecznego i 73% perfekcyjnego wykonania tego elementu. Biernat zdobył 3 punkty – dwa atakiem i jeden blokiem.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela ligi czeskiej siatkarzy

Bez punktów w ostatnim spotkaniu ligi czeskiej siatkarek została drużyna TJ Sokol Frýdek-Místek, w której grają Izabela Błasiak i Agnieszka Mitręga. Ekipa Polek okazała się słabsza od liderek tabeli – VK Prostejov, przegrywając w trzech szybkich setach. Całe spotkanie trwało 67 minut, a Sokol nie mógł poradzić sobie w przyjęciu oraz w ataku. Rywalki wszystkie siatkarskie argumenty miały po swojej stronie. W meczu nie zagrała Agnieszka Mitręga, która obejrzała go z ławki rezerwowych. Natomiast Izabela Błasiak rozpoczęła mecz od początku drugiego seta i pozostała na boisku już do końca, punktując dwukrotnie.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela ligi czeskiej siatkarek

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved