Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czechy: Biernat i Pietruczuk o krok od finału

Czechy: Biernat i Pietruczuk o krok od finału

fot. cvf.cz

W czeskiej ekstraklasie zapadają decydujące rozstrzygnięcia. W rywalizacji kobiet w finale jest już UP Ołomuniec, a blisko gry o złoto jest też VK Prostejov. U panów w finale zameldował się już Jihostroj Ceske Budejovice, który pokonał ekipę Błażeja Podleśnego i Damiana Sobczaka, ale blisko walki o mistrzostwo kraju jest Dukla, w której grają Mateusz Biernat i Bartosz Pietruczuk.

W finale zmagań męskich jest już Jihostroj Ceske Budejovice, który po raz trzeci pokonał VK Ostrava. Tym razem gospodarze wygrali w czterech setach, chociaż mogli zamknąć mecz także w trzech. Goście trzecią partię wygrali po walce na przewagi, ale na więcej nie było ich stać. Mimo że na przestrzeni całego spotkania dysponowali znacznie lepszym przyjęciem, to nie potrafili przełożyć tego na siłę ofensywną. Kluczem do sukcesu faworytów był blok, którym zatrzymywali rywali aż 19 razy. Pierwsze skrzypce w szeregach Jihostroj grał Filip Křesťan, który zapisał na swoim koncie 19 punktów. Gości przed porażką nie uchronił Błażej Podleśny, który zdobył 9 punktów. Polski rozgrywający popisał się 4 asami serwisowymi, 3 blokami, a 2 punkty zdobył w ofensywie. Z kolei Damian Sobczak nie miał dużo pracy, bo przyjął tylko 9 zagrywek rywali, a robił to ze skutecznością na poziomie 44%.Blisko gry w finale jest także Dukla Liberec, która po raz drugi pokonała Volleyball.Cz Kladno. Mimo że mecz zakończył się w trzech setach, to nie był jednostronnym widowiskiem. Wszystkie sety rozstrzygały się w końcówkach, a w jednym doszło nawet do gry na przewagi. Oba zespoły postawiły na spore ryzyko w polu serwisowym, łącznie popełniając aż 33 błędy w tym elemencie. Gospodarze lepiej spisali się w bloku oraz w ataku (46% skuteczności), co dało im zwycięstwo. Swój wkład w nie mieli zarówno Mateusz Biernat, jak i Bartosz Pietruczuk. Drugi z nich zdobył 13 punktów. Większość, bo 12 – w ataku, w którym jego skuteczność wyniosła 60%. Dołożył też 1 blok, a w przyjęciu angażowany był 19 razy, a jego skuteczność wyniosła 47%. Do pełni szczęścia Dukli brakuje jeszcze tylko jednej wygranej.

Zobacz również:
Wyniki play-off w czeskiej ekstraklasie mężczyzn

W zmaganiach kobiet również wyłoniony został już jeden finalista. Został nim UP Ołomuniec, który u siebie rozprawił się z Olimpem Praga. Przyjezdne tylko w drugiej partii znalazły sposób na ogranie faworytek. W pozostałych były dla nich tylko tłem. W każdym elemencie były słabsze od rywalek – zaczynając od zagrywki, przez przyjęcie, a na siatce kończąc. Największa dysproporcja między oboma zespołami była w ataku, w którym gospodynie uzyskały o 12% wyższą skuteczność niż rywalki. Po raz kolejny prym w ich szeregach wiodła Gabriela Orvošová, która zgromadziła na swoim koncie 17 oczek.

Drugi krok ku awansowi do finału zrobił za to VK Prostejov, który na wyjeździe zaskakująco gładko rozprawił się z Duklą Liberec. Gospodynie nie miały za wiele do powiedzenia, a jedynie w trzeciej odsłonie przekroczyły barierę 20 oczek. w całym meczu ich niemoc zaczynała się w przyjęciu (29% skuteczności), a kończyła w ataku. Jedynie w bloku dotrzymały kroku przyjezdnym, ale to okazało się zbyt mało, tym bardziej, że nie znalazły recepty na zatrzymanie Heleny Horki, która zgromadziła na swoim koncie 25 punktów, będąc liderką ekipy z Prostejova. Potrzebuje ona już tylko jednej wygranej, by zmierzyć się w finale z drużyną z Ołomuńca.

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off w czeskiej ekstraklasie kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved