Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czechy M: Halaba liderem, dobry mecz Gromadowskiego

Czechy M: Halaba liderem, dobry mecz Gromadowskiego

W trzeciej kolejce czeskiej ekstraklasy VK Jihostroj České Budějovice z Pawłem Halabą w składzie pokonał 3:0 zespół z Ostrawy (Mateusz Biernat, Damian Sobczak) i jest liderem tabeli. Dobry mecz w barwach Volleyball.cz Kladno rozegrał Marcel Gromadowski – jego zespół wygrał po raz drugi w tym sezonie i zajmuje 4. miejsce w tabeli.

W miniony weekend w Czechach rozegrano trzecią kolejkę ekstraklasy. Dla kibiców w Polsce najciekawszy był mecz pomiędzy VK Ostrawa z Mateuszem Biernatem i Damianem Sobczakiem w składzie a VK Jihostroj České Budějovice, którego barwy reprezentuje Paweł Halaba. Polacy w zespole gospodarzy rozpoczęli to spotkanie w podstawowym składzie, Halaba w kwadracie dla rezerwowych. Przez cały mecz przewagę mieli goście, którzy ostatecznie wygrali 3:0 i bez straty seta z kompletem punktów są liderem czeskiej ekstraklasy po trzech kolejkach. Mateusz Biernat nie poprowadził tym razem swojego zespołu do zwycięstwa, zanotował na swoim koncie jeden as serwisowy i jeden punktowy blok. Damian Sobczak jako libero miał 53% pozytywnego przyjęcia i 42% przyjęcia dokładnego. Paweł Halaba pojawił się na boisku w trzecim secie zadaniowo na zagrywkę. W trzech próbach Polak zdobył zagrywką dwa punkty, trzeci raz się pomylił. VK Ostrawa po trzech kolejkach z jedną wygraną na koncie zajmuje 8. miejsce w tabeli. – Do połowy drugiego seta mecz mógł się podobać widzom. Potem Jihostroj przyspieszył i nie byliśmy w stanie już wygrać – przyznał po meczu Mateusz Biernat, który pełni funkcję kapitana swojego zespołu.

Kolejny niezły mecz w wykonaniu Marcela Gromadowskiego, który reprezentuje barwy Volleyball.cz Kladno. W wygranym 3:1 meczu z VolleyTeam ČZU Praha polski atakujący miał 52% skuteczności w ataku i zdobył 17 punktów, najwięcej z całej drużyny. Jego zespół ma dwie wygrane i jedną porażkę na koncie i obecnie jest na 4. miejscu w tabeli.

W pozostałych meczach 3. kolejki czeskiej ekstraklasy Dukla Liberec pokonała na wyjeździe CEZ Karlovarsko i również ma na swoim koncie komplet punktów, znajdując się w tabeli tuż za zespołem Halaby. VK Pribram pokonał 3:1 SK Volejbal Ústí nad Labem, Volejbal Brno wygrał również 3:1 z AERO Odolena Voda, a w zaciętym pięciosetowym spotkaniu VK Benátky nad Jizerou uległ 2:3 Fatrze Zlin.