Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czechy: Na koniec roku wygrana zespołu Lecha i Wawrzyńczyka

Czechy: Na koniec roku wygrana zespołu Lecha i Wawrzyńczyka

fot. CEV

W czeskiej ekstraklasie mężczyzn czternasta kolejka została bardzo mocno podzielona. Jeden mecz odbył się już w listopadzie, w miniony weekend wygrała drużyna Jarosława Lecha oraz Stanisława Wawrzyńczyka. Natomiast Dukla Liberec i VK Ostrava, w których też grają Polacy – mecze z tej kolejki rozegrają w styczniu.

Czternasta kolejka w czeskiej ekstraklasie mężczyzn została mocno podzielona. Najwcześniej, bo 25 listopada odbył się pojedynek Benatky nad Jizerou z Volleyball.CZ Kladno. Wówczas po tie-breaku zwyciężyli goście. W miniony weekend natomiast odbyły się tylko dwa mecze. W pierwszym z nich VK Karlovarsko w czterech setach rozprawiło się z Volejbalem Brno, zaś w drugim Fatra Zlin musiała uznać wyższość VK Příbram. Drużynie Jarosława Lecha i Stanisława Wawrzyńczyka moment słabości przytrafił się tylko w trzeciej odsłonie, ale udało jej się zamknąć mecz w czterech partiach. W każdym z elementów siatkarskiego rzemiosła goście okazali się lepsi od rywali. Największą przewagę uzyskali w polu serwisowym, w którym zanotowali o 5 asów więcej od przeciwników. Ponadto lepiej spisali się w bloku, a ich skuteczność w ataku dobrnęła do granicy 50%.Duży udział w odniesieniu zwycięstwa miał Jarosław Lech, który zapisał na swoim koncie 16 punktów. Polski atakujący skończył 14 z 32 rozegranych do niego piłek, co dało mu skuteczność na poziomie 47%. Nie punktował w bloku, ale do swojego dorobku dołożył 2 asy serwisowe, choć popełnił też 4 błędy na zagrywce. Równie dobrze spisał się Stanisław Wawrzyńczyk, który zdobył 18 punktów. Osiągnął podobną skuteczność w ataku, kończąc 14 z 33 piłek. Dodatkowo popisał się 1 szczelnym blokiem oraz 3 asami serwisowymi. Sporo pracy miał także w przyjęciu, ponieważ zagrywkę rywali przyjmował 27 razy, popełniając tylko 1 błąd w tym elemencie, a jego skuteczność przyjęcia wyniosła 44%.

Po ostatniej wygranej VK Příbram awansował na szóste miejsce w tabeli, ale sporo zespołów ma rozegrane o jedno spotkanie mniej. W takiej sytuacji są chociażby pozostałe zespoły z Polakami w składzie, czyli Dukla Liberec, która rok zakończyła na trzeciej pozycji, a spotkanie czternastej kolejki rozegra na wyjeździe dopiero 10 stycznia, grając z VK Lvi Praga. Natomiast VK Ostrava swój pojedynek z SKV Usti nad Labem rozegra 16 stycznia.

Zobacz również:
Wyniki i tabela czeskiej ekstraklasy mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved