Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czechy K: Zmiana lidera, zwycięstwo drużyny Wańczyk

Czechy K: Zmiana lidera, zwycięstwo drużyny Wańczyk

fot. TJ Ostrava

Po pięciu kolejkach w czeskiej ekstraklasie kobiet nie ma już niepokonanych zespołów. W miniony weekend porażkę poniósł VK Prostejov, a nowym liderem została drużyna z Brna. Na zwycięskie tory wrócił też zespół Aleksandry Wańczyk, który zajmuje czwartą lokatę w tabeli.

Na zwycięską ścieżkę w czeskiej ekstraklasie wróciła TJ Ostrava, która wygrała na wyjeździe z Kralovo Pole Brno w trzech setach. Mimo że w każdej partii gospodynie przekroczyły 20 oczek, a na przestrzeni całego meczu dysponowały stabilniejszym przyjęciem, to nie potrafiły tego przełożyć na lepszy wynik. W ataku skuteczniej zaprezentowały się przyjezdne, osiągając skuteczność na poziomie 41%. Swoją cegiełkę do zwycięstwa dołożyła Aleksandra Wańczyk, która zdobyła 14 oczek. polska atakująca skończyła 13 z 35 piłek, co dało jej skuteczność na poziomie 37%. Do tego dołożyła 1 blok, a po ostatniej wygranej drużyna z Ostravy znajduje się na czwartej pozycji.Doszło za to do zmiany lidera, bowiem pierwszej porażki w sezonie doznał VK Prostejov, który zaskakująco gładko na wyjeździe przegrał z Olympem Praga. Wystarczy wspomnieć, że trochę walki było jedynie w trzeciej odsłonie, ale długimi fragmentami gospodynie kontrolowały boiskowe wydarzenia. pierwszoplanową postacią w ich zespole była Karyna Dynysova, która zapisała na swoim koncie 16 oczek. Nowym liderem zostały VK Šelmy Brno, które wykazały wyższość na wyjeździe nad Duklą Liberec. Mimo że w premierowej odsłonie zostały rozgromione do 12, to potrafiły się podnieść i w kolejnych partiach dyktować warunki gry. Do sukcesu poprowadziła je Simona Janečkova, która zapisała 22 oczka na swoim koncie.

Coraz lepiej radzi sobie także VK UP Ołomuniec, który w trzech setach rozprawił się z Sokolem Frydek-Mistek. Przyjezdne nie miały zbyt wiele do powiedzenia, a ostatnia porażka sprawiła, że spadły już poza ósemkę. Natomiast gospodynie do sukcesu poprowadziła Martina Michalikova, która zapisała na swoim koncie 16 oczek. Z kolei w starciu zespołów z dolnych rejonów tabeli Volejbal Přerov okazał się lepszy od TJ Sokol Šternberk. Rywalki tylko w trzeciej partii zdołały znaleźć sposób na zwycięstwo, a to było za mało, aby doprowadziły chociażby do podziału łupów. W efekcie ostatnia wygrana sprawiła, że Volejbal Přerov znalazł się w czołowej ósemce.

Zobacz również:
Wyniki i tabela czeskiej ekstraklasy siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved