Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czechy K: Zmiana lidera, drużyna Wańczyk wciąż trzecia

Czechy K: Zmiana lidera, drużyna Wańczyk wciąż trzecia

Nie zwalnia tempa drużyna Aleksandry Wańczyk, która w siódmej kolejce pokonała na wyjeździe w czterech setach Olymp Praga, dzięki czemu umocniła się na trzecim miejscu. W starciu na szczycie VK UP Ołomuniec pokonał zespół z Brna, przez co awansował na fotel lidera.

Trwa dobra passa TJ Ostrava. Drużyna Aleksandry Wańczyk w miniony weekend pokonała na wyjeździe sąsiada w tabeli, czyli Olymp Praga. Ważna dla losów meczu była premierowa odsłona, którą po walce na przewagi rozstrzygnęły na swoją korzyść przyjezdne. Wprawdzie gospodynie zerwały się do walki w drugim secie, ale rywalki do dobrej gry wróciły w trzeciej odsłonie, a ostatecznie nie pozwoliły ekipie z Pragi doprowadzić do tie-breaka. kluczem do sukcesu była ich zagrywka, którą punktowały aż 11 razy. Do tego dołożyły 12 bloków, a w odniesieniu wygranej nie przeszkodziła im nawet nieco słabsza postawa w ataku, w którym ich skuteczność tylko nieznacznie przekroczyła 30%. Duży wkład w zwycięstwo miała Aleksandra Wańczyk, która zdobyła 19 punktów. Polska atakująca popisała się 5 asami serwisowymi, 2 blokami, a pozostałe oczka zdobyła w ataku, w którym jednak jej skuteczność nie była porywająca, bowiem wyniosła zaledwie 29%. Po ostatniej wygranej drużyna z Ostravy umocniła się jednak na trzeciej pozycji w stawce.

W meczu na szczycie porażkę poniósł zespół z Brna, który musiał uznać wyższość UP Ołomuniec. Lider prowadził już 2:0 i zanosiło się na kolejną jego wygraną, ale w żadnej z trzech następnych partii nie potrafił postawić kropki nad i. wykorzystały to gospodynie, które odwróciły losy spotkania. prym w ich szeregach wiodła Veronika Trnkova, która zgromadziła na swoim koncie 21 punktów. Podział łupów sprawił, że po siedmiu kolejkach obie ekipy mają na swoim koncie po 17 punktów. Po dwóch porażkach z rzędu przebudził się VK Prostejov, który przed własną publicznością odprawił z kwitkiem najsłabszy w stawce TJ Sokol Šternberk. O bezradności przyjezdnych świadczy fakt, że w żadnej z trzech odsłon nie potrafiły dotrzymać kroku przeciwniczkom, a w całym spotkaniu zdobyły zaledwie 49 punktów. Pierwsze skrzypce w szeregach gospodyń grała Gabriela Kopačova, która wywalczyła 16 oczek dla swojej drużyny. Dzięki tej wygranej ekipa z Prostejova przesunęła się na czwartą lokatę.

Zwycięstwa w końcu doczekała się Dukla Liberec, która na wyjeździe wykazała wyższość nad Kralovo Pole Brno. Mimo że premierowa odsłona padła łupem gospodyń, to były to dla nich tylko miłe złego początki. W kolejnych setach do głosu doszły przyjezdne, które odwróciły losy meczu. Duży udział miała w tym Eva Svobodova, która zapisała na swoim koncie 16 oczek. Po ostatnim zwycięstwie Dukla umocniła się w czołowej ósemce. Za to awansował do niej Sokol Frydek-Mistek, który na wyjeździe wykazał wyższość nad Volejbalem Přerov. Gospodynie walczyły głównie w pierwszym secie, ale ostatecznie zdobyły w nim tylko 23 punkty, w kolejnych spuściły z tonu i nie znalazły już sposobu na to, aby odwrócić losy spotkania. przyjezdne do sukcesu poprowadziła Veronika Šnelyova, która zgromadziła 22 punkty na koncie. Ostatnia porażka sprawiła, że gospodynie wypadły poza czołową ósemkę.