Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czechy K: Wygrana Kralovo Pole, porażka Sokola

Czechy K: Wygrana Kralovo Pole, porażka Sokola

fot. archiwum

Ze zmiennym szczęściem w miniony weekend grały zespoły z Polkami w składzie. W rywalizacji o miejsca 5-8 wygraną odniosła ekipa Agaty Skiby, a w batalii o lokaty 9-10 porażkę na koncie zanotował zespół Agnieszki Mitręgi. W walce o czołowe pozycje liderem jest VK Prostejov.

Na czele rywalizacji o miejsca 1-4 jest VK Prostejov, który pokonał na wyjeździe Olymp Praga. Pojedynek był dość jednostronnym widowiskiem, a gospodynie jedynie w premierowej odsłonie dobrnęły do granicy 20 punktów. Ich niemoc zaczynała się w przyjęciu, w którym uzyskały o 20% słabszą skuteczność od rywalek, a kończyła na siatce, gdzie 11 razy zostały zatrzymane przez przeciwniczki. Prym w szeregach przyjezdnych wiodła Helena Horka, która zgromadziła na swoim koncie 13 punktów.Po ostatniej porażce szybko pozbierał się UP Ołomuniec, który na wyjeździe rozprawił się z Duklą Liberec. Najwięcej emocji było w drugim secie, którego przyjezdne wygrały dopiero po walce na przewagi. To był moment przełomowy w meczu, bowiem w trzeciej partii gospodynie były już tylko tłem dla rywalek. Na przestrzeni całego spotkania znacząco nie odstawały od nich w przyjęciu, a także w ataku, ale największa różnica między oboma drużynami była w bloku, w którym ekipa z Ołomunca zdobyła o 8 punktów więcej. Pierwsze skrzypce w jej szeregach grała Gabriela Orvoszova, która zapisała na swoim koncie 12 oczek.

Zobacz również:
Wyniki rywalizacji o miejsca 1-4

Pierwszą wygraną w rywalizacji o miejsca 5-8 odniosło Kralovo Pole Brno, które pokonało Volejbal Brno, chociaż początkowo się na to nie zanosiło. Gospodynie bowiem prowadziły 2:1, ale drużyna Agaty Skiby potrafiła doprowadzić do tie-breaka, a później jego rozstrzygnąć na swoją korzyść. W całym meczu w każdym elemencie była lepsza od rywalek. Zapisała na koncie 13 asów serwisowych oraz 10 bloków. W przyjęciu oraz w ataku również uzyskała nieco lepsze wskaźniki od rywalek. Duży udział w odniesieniu wygranej miała polska przyjmująca, która zdobyła 17 punktów. Skiba popisała się 4 asami serwisowymi, a resztę oczek wywalczyła w ataku, osiągając w nim 38% skuteczności. W przyjęciu angażowana była 21 razy, ale popełniła w tym elemencie 3 błędy. Dzięki wygranej drużyna z Brna awansowała na trzecie miejsce w całej rywalizacji.

W drugim meczu TJ Ostrava musiał uznać wyższość u siebie Volejbal Přerov. Najwięcej walki było w drugim secie, którego gospodynie przegrały po walce na przewagi. W pozostałych trwała mniej zacięta walka. Na przestrzeni meczu oba zespoły na porównywalnym poziomie zaprezentowały się zarówno w ataku, jak i przyjęciu. Kluczem do sukcesu przyjezdnych był blok, którym punktowały aż 15 razy. Po tej wygranej znajdują się na czele rywalizacji o miejsca 5-8.

Zobacz również:
Wyniki rywalizacji o miejsca 5-8

Nieudanie rywalizację o miejsca 9-10 zaczął Sokol Frydek-Mistek, który u siebie przegrał w trzech setach z Sokolem Šternberk. Wprawdzie gospodynie w każdej z trzech odsłon przegrały zaledwie dwupunktową różnicą, ale marne to dla nich pocieszenie. Na przestrzeni całego meczu lepsze były o 8% w przyjęciu, w ataku zaprezentowały się na podobnym poziomie jak rywalki, ale kluczowy okazał się blok, którym przyjezdne zdobyły o 4 punkty więcej. Przeciętne zawody rozegrała Agnieszka Mitręga, która zdobyła 4 punkty. Polka popisała się 2 asami serwisowymi, a w ataku skończyła 2 z 6 rozegranych do niej piłek, co dało jej 33% skuteczności. Sokol Frydek-Mistek będzie musiał w kolejnych spotkaniach odrabiać straty.

Zobacz również:
Wyniki rywalizacji o miejsca 9-10

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved