Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czechy K: Porażka i spadek w tabeli zespołu Wańczyk

Czechy K: Porażka i spadek w tabeli zespołu Wańczyk

fot. TJ Ostrava

Słaby mecz w miniony weekend rozegrała Aleksandra Wańczyk, a jej TJ Ostrava przegrał z wiceliderem z Ołomuńca w czterech setach. Porażka sprawiła, że spadł na czwarte miejsce w tabeli. Na czele nadal jest ekipa z Brna, a coraz lepiej poczyna sobie VK Prostejov, który znalazł się w czołowej trójce.

Trwa zła passa TJ Ostrava, który poniósł kolejną porażkę z rzędu. Tym razem drużyna Aleksandry Wańczyk przegrała na wyjeździe z VK UP Ołomuniec. Jedynie w drugim secie znalazła receptę na pokonanie rywalek, ale w pozostałych odsłonach na boisku dzieliły i rządziły gospodynie. Przyjezdne miały olbrzymie kłopoty w ataku, w którym ich skuteczność tylko nieznacznie przekroczyła 20%, a przez to trudno było im zdobywać punkty. Dodatkowo ekipa z Ołomuńca uzyskała o 5 bloków więcej, dzięki czemu odniosła zasłużone zwycięstwo. Zespołowi z Ostravy nie pomogła Aleksandra Wańczyk, która zdobyła 9 punktów. Polka popisała się 4 szczelnymi blokami, ale w ataku spisała się poniżej oczekiwań. Skończyła zaledwie 5 z 27 rozegranych do niej piłek, co dało jej jedynie 19% skuteczności w tym elemencie. Kolejna porażka sprawiła, że TJ Ostrava traci coraz większy dystans do czołówki, a obecnie znajduje się na czwartej lokacie.Na fali wciąż jest VK Brno, które tym razem wykazało wyższość na wyjeździe nad Olympem Praga. Najwięcej walki było w premierowej odsłonie, w której gospodynie przegrały dopiero po walce na przewagi. W kolejnych partiach wyraźnie jednak spuściły z tonu, będąc tylko tłem dla rywalek. W całym meczu obie drużyny łącznie popełniły zaledwie 8  błędów w polu serwisowym, na podobnym poziomie spisały się w przyjęciu oraz w bloku, ale kluczem do sukcesu zespołu z Brna była wyższa, bo ponad 40% skuteczność w ataku. Pierwsze skrzypce w jego szeregach grały Simona Janeczkova, a także Ivona Svobodnikova, które łącznie zgromadziły na koncie 31 punktów. Dzięki ostatniej wygranej VK Brno wciąż prowadzi w tabeli czeskiej ekstraklasy.

Tempa nie zwalnia VK Prostejov, który zdobył kolejny komplet punktów. W miniony weekend ograł na wyjeździe VK Přerov. Wprawdzie premierowa odsłona padła łupem gospodyń, ale rywalki na więcej im nie pozwoliły. W kolejnych odsłonach dyktowały warunki gry. Kluczem do ich sukcesu była zagrywka, w której popełniły tylko 4 błędy, lepiej spisały się też w bloku, punktując w tym elemencie 15 razy. W ataku również zarysowała się lekka przewaga przyjezdnych, w szeregach których wyróżniła się Lucie Nova, która zdobyła 18 oczek dla swojego zespołu. Dzięki wygranej drużyna z Prostejova przesunęła się na trzecie miejsce w stawce.

Planowe zwycięstwo odniosło Kralovo Pole Brno, które rozprawiło się z Sokolem  Šternberk. Dwie pierwsze partie toczyły się pod dyktando gospodyń, w trzeciej było nieco więcej walki, ale przyjezdne stać było jedynie na dobrnięcie do granicy 20 oczek. Trudno było im dotrzymać kroku przeciwniczkom, skoro ich skuteczność w ataku nie przekroczyła nawet 30%. Ponadto ekipa z Brna dobrze spisała się w bloku, punktując tym elementem 9 razy oraz w zagrywce, notując na koncie więcej asów serwisowych niż popsutych zagrywek. Prym w szeregach Karlovo Pole wiodła Sophie Carpentier, która zapisała na swoim koncie 18 oczek, dzięki czemu zespół z Brna umocnił się w czołowej ósemce.

Atutu własnej hali nie wykorzystała dukla Liberec, która przegrała z Sokolem Frydek-Mistek. Mecz był bardzo szarpanym widowiskiem, a oba zespoły nie potrafiły utrzymać równego poziomu gry. Triumfatora wyłonił dopiero tie-break, w którym przyjezdne triumfowały po walce na przewagi. Gospodyniom nie pomogło 19 bloków oraz więcej asów serwisowych niż popsutych zagrywek. Przyjezdne w kluczowych momentach prezentowały się skuteczniej, a pierwszoplanową postacią w ich szeregach była Adela Borovcova, która zgromadziła na swoim koncie 26 punktów. Jednak wygrana nie pozwoliła Sokolowi przebić się do czołowej ósemki.

Zobacz również
Wyniki i tabela czeskiej ekstraklasy siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved