Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czechy K: Dobre mecze Aleksandry Wańczyk na początku sezonu

Czechy K: Dobre mecze Aleksandry Wańczyk na początku sezonu

fot. TJ Ostrava

Pod koniec września ruszyła rywalizacja w czeskiej ekstraklasie siatkarek. Po dwóch kolejkach komplet punktów na koncie ma tylko VK Prostejov. Dobrze spisuje się TJ Ostrawa, w barwach której gra Aleksandra Wańczyk. Jej zespół zajmuje obecnie trzecią lokatę w tabeli.

W nowym sezonie w czeskiej ekstraklasie siatkarek Polskę reprezentuje Aleksandra Wańczyk, która gra w TJ Ostrawa. Jej nowy klub na inaugurację rozgrywek przegrał przed własną publicznością z VK Brno. Mimo że gospodynie przegrywały już 1:2, to udało im się doprowadzić do tie-breaka. ten jednak nie potoczył się już po ich myśli. Jedną z ich liderek była polska skrzydłowa, która zapisała na swoim koncie 21 oczek. Polka w ataku uzyskała skuteczność na poziomie 41 %, kończąc 15 z 37 rozegranych do niej piłek. Do swojego dorobku dołożyła również 1 skuteczny blok oraz 5 asów serwisowych, przy zaledwie 1 błędzie w tym elemencie.W drugim meczu ekipie z Ostrawy powiodło się już znacznie lepiej, bowiem bez straty seta uporała się z Sokolem Frydek-Mistek. Mecz był bardzo jednostronnym widowiskiem, a przeciwniczkom tylko w trzeciej partii udało się dobrnąć do granicy 20 oczek. Ponownie dobrze zaprezentowała się Wańczyk, która tym razem zdobyła 11 oczek. polska atakująca w ataku uzyskała skuteczność 50%, kończąc 8 z 16 rozegranych do niej piłek. Do tego dołożyła 2 skuteczne bloki, a także 1 asa serwisowego. Ta wygrana pozwoliła zespołowi Aleksandry Wańczyk awansować na trzecie miejsce w tabeli.

Na czele znajduje się VK Prostejov, które jest jedynym zespołem z kompletem punktów po dwóch seriach gier. W pierwszej kolejce na wyjeździe w czterech setach rozprawiła się z Duklą Liberec, a do sukcesu poprowadziła ją Gabriela Kopačova, która zapisała na swoim koncie 22 punkty. Ta sama zawodniczka była liderką zespołu z Prostejova w drugim meczu, w którym w trzech setach okazał wyższość nad UP Ołomuniec. Wówczas zdobyła ona 16 oczek, a dzielnie wspierała ją Lucie Nova, która dołożyła 12 punktów.

Drugie miejsce zajmuje drużyna z Brna, która w drugiej kolejce również rozegrała tie-breaka. męczyła się na wyjeździe z Volejbal Přerov. Wygrała dopiero w pięciu setach, ale dzięki temu zachowała miano niepokonanej drużyny na początku sezonu 2019/2020. Pierwsze skrzypce w zwycięskiej ekipie grała Simona Janečkova, która zgromadziła na swoim koncie 20 oczek. Czołową czwórkę zamyka Olymp Praga, a tuż za jego plecami plasuje się ekipa z Ołomuńca. Na końcu stawki jest za to była drużyna Agaty Skiby, czyli Kralovo Pole Brno, która jako jedyna nie zdobyła jeszcze żadnego punktu w tych rozgrywkach.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi czeskiej siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved