Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czechy K: Bez niespodzianek, gładka porażka zespołu z Ostravy

Czechy K: Bez niespodzianek, gładka porażka zespołu z Ostravy

Miniony weekend nie był szczęśliwy dla TJ Ostrava. Drużyna Aleksandry Wańczyk gładko przegrała z VK UP Ołomuniec. W pozostałych meczach obyło się bez niespodzianek, a swoje pozycje w czołówce umocniły zespoły z Prostrjova oraz Brna.

W czwartej kolejce dotkliwej porażki we własnej hali doznała drużyna Aleksandry Wańczyk, która gładko przegrała z UP Ołomuniec. VK Ostrava tylko w premierowej odsłonie próbowała dobrać się do skóry faworytkom, ale stać było ją jedynie na przekroczenie bariery 20 oczek. w pozostałych setach była tłem dla rywalek. Niemoc gospodyń zaczynała się w przyjęciu, w którym uzyskały o 15% słabszą skuteczność niż rywalki. W ataku dysproporcja między oboma zespołami była jeszcze większa, bo wyniosła 20%. A do tego przeciwniczki zdobyły o 9 oczek więcej blokiem. Tym razem słabe zawody rozegrała polska atakująca, która zdobyła 8 punktów. Jej skuteczność w ataku wyniosła zaledwie 24%, a skończyła 6 z 25 rozegranych do niej piłek. Po 1 oczku dołożyła na zagrywce oraz w bloku, ale to było za mało, aby poderwać ekipę z Ostravy do walki. Po ostatniej porażce spadła na czwartą lokatę w stawce, a została wyprzedzona przez ostatniego rywala.

Na fotelu lidera nadal zasiada VK Prostejov, które w miniony weekend w trzech setach rozprawiło się u siebie z Volejbal Přerov. Wprawdzie przyjezdne w dwóch partiach dzielnie walczyły, ale w końcówkach zabrakło im zimnej krwi, przez co na terenie faworyta nie ugrały nawet seta, a porażka sprawiła, że spadły na ostatnie miejsce w tabeli. Do sukcesu gospodynie już niemal tradycyjnie poprowadziła Gabriela Kopačova, która zgromadziła na swoim koncie 18 punktów. Po piętach liderowi depcze VK Šelmy Brno,  które lekko, łatwo i przyjemnie ograło w miniony weekend Olymp Praga. Trochę walki było jedynie w premierowej odsłonie, ale przyjezdne zdołały w niej dobrnąć zaledwie do granicy 20 oczek. W pozostałych nie miały siatkarskich argumentów, aby przeciwstawić się rywalkom. Nie znalazły sposobu na zatrzymanie Simony Janečkovej, która dla gospodyń wywalczyła 12 punktów.

W końcu przełamała się Dukla Liberec, która na wyjeździe ograła Sokola Frydek-Mistek. Mimo że mecz lepiej zaczął się dla gospodyń, to okazało się, że były to dla nich tylko miłe złego początki. Od drugiej partii inicjatywę na boisku przejęły przyjezdne i nie oddały jej do końca spotkania. pierwsze skrzypce w ich szeregach grała Eva Svobodova, która zapisała na swoim koncie 24 punkty. Za to w starciu zespołów znajdujących się na końcu stawki TJ Sokol Šternberk przegrał we własnej hali z Kralovo Pole Brno. Mimo że gospodynie prowadziły już 2:1, to ani w czwartej, ani w piątej partii nie potrafiły postawić kropki nad i. w efekcie rywalki odwróciły losy spotkania, wygrywając je w tie-breaku. Prym w ich szeregach wiodła Karin Šunderlikova, która zdobyła 21 oczek dla swojego zespołu.