Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czechy: Tylko jeden Polak ze zwycięstwem

Czechy: Tylko jeden Polak ze zwycięstwem

fot. volejbalcb.cz

W lidze czeskiej spośród zespołów, w których występują polscy siatkarze, w 21. kolejce triumfował tylko VK Jihostroj České Budějovice. Pozostałe drużyny nie zdobyły nawet punktu, jednak tylko Volleyball.cz Kladno porażkę przypłacił spadkiem na czwartą lokatę. W żeńskiej czeskiej ekstraklasie wciąż na zwycięstwo w drugiej fazie rozgrywek czeka Sokol Frýdek-Místek.

W polskim pojedynku lider VK Jihostroj České Budějovice pokonał bez straty seta dotychczasowego wicelidera – Volleyball.cz Kladno. Pozwoliło to drużynie Pawła Halaby utrzymać się na pierwszym miejscu w tabeli, natomiast zespół Marcela Gromadowskiego spadł na czwartą lokatę. Halaba rozegrał dwa sety, zdobywając cztery punkty, wszystkie atakiem i notując przy tym 67% skuteczności. Polak przyjmował 10 razy (70% pozytywnego i 20% perfekcyjnego). Gromadowski wszedł na boisko dopiero w trakcie drugiego seta, od tamtej pory do końca meczu zdobył 10 punktów (wszystkie w ataku przy 17 próbach).Kolejną porażkę bez wygrania seta na swoim koncie zanotował VK Benátky nad Jizerou. Drużyna ta zajmuje przedostatnie miejsce, dotychczas na swoim koncie zapisała zaledwie 8 punktów. Podczas 21. kolejki nie bez walki przegrała z obecnie szóstym VK Euro Sitex Příbram. Paweł Pietkiewicz wszedł od początku drugiego seta za Stanislava Vachouska. W ciągu dwóch partii skończył 5 z 16 ataków i czterokrotnie przyjmował zagrywkę rywali. Z wyżej notowanym rywalem nie poradził sobie również VK Ostrava. Drużyna z dwoma Polakami w składzie dwa sety przegrała na przewagi, jeden bardzo wysoko (do 11), a jeden wygrała. Obaj Polacy grali od początku do końca meczu. Mateusz Biernat zdobył cztery punkty – 1 zagrywką oraz 3 blokiem. Damian Sobczak był bardzo obciążony w przyjęciu, 38 razy goście kierowali w niego swoją zagrywkę. Polak pomylił się sześciokrotnie, a jego perfekcyjne przyjęcie było na poziomie 16%.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi czeskiej mężczyzn

W kolejnej fazie rywalizacji nie ulega zmianie postawa Sokol Frýdek-Místek. Zespół przegrywa mecz za meczem, w tej części rozgrywek nie wygrał nawet seta. W starciu z TJ Ostrava Agnieszka Mitręga weszła w trakcie drugiego seta, zdobyła dwa punkty (1 atakiem i 1 zagrywką), natomiast Izabela Błasiak rozegrała cały mecz i zdobyła jedno oczko blokiem. W wyjazdowym spotkaniu z Královo Pole Brno Agnieszka Mitręga wyszła w wyjściowym składzie, rozegrała dwa sety, a następnie w trzecim weszła na zmianę. Zdobyła trzy punkty (po jednym zagrywką, atakiem i blokiem), natomiast Błasiak rozpoczęła grę od drugiego seta i podobnie jak w poprzednim spotkaniu zdobyła jeden punkt blokiem.

Zobacz również:
Wyniki i tabela rywalizacji o miejsca 1-6 w lidze czeskiej siatkarek

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved