Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czechy: Halaba i Gromadowski z wygranymi

Czechy: Halaba i Gromadowski z wygranymi

Trwa dobra passa VK Jihostroj Czeskie Budziejowice z Pawłem Halabą oraz Volleyball.cz Kladno, którego barw broni Marcel Gromadowski. Drużyna przyjmującego pokonała 3:1 VolleyTeam CZU Praga, z kolei atakujący miał duży wpływ na triumf swojego zespołu również 3:1. Swoje mecze przegrali natomiast Paweł Pietkiewicz oraz Damian Sobczak i Mateusz Biernat. W ekstraklasie kobiet serię porażek przerwał Sokol Frýdek-Místek z Agnieszką Mitręgą i Izabelą Błasiak.

Bardzo dobrze w rozgrywkach ligi czeskiej radzi sobie VK Jihostroj Czeskie Budzejowice. Ekipa Pawła Halaby dzięki zwycięstwu 3:1 nad VolleyTeam CZU Praga pozostała na pozycji lidera, w siedemnastu meczach zgromadziła 45 punktów. Premierowa odsłona nie wskazywała jednak, że zawodnicy z Czeskich Budziejowic będą mogli się cieszyć z kompletu punktów, bowiem to rywale mieli więcej argumentów i wygrali 25:18. Wynik tej konfrontacji podrażnił gospodarzy, którzy po zmianie stron natychmiast przejęli inicjatywę i w trzech kolejnych setach nie dali przeciwnikom dojść do głosu (25:18, 25:16, 25:18). Paweł Halaba w tym spotkaniu nie należał do najbardziej wyróżniających się postaci – zdobył łącznie 7 punktów, w tym jeden blokiem i zagrywką. W ataku skończył 5 z 14 piłek, uzyskując 36-procentową skuteczność.

Powody do zadowolenia może mieć również Marcel Gromadowski. Jego Volleyball.cz Kladno przegrało premierową odsłonę, by później toczyć niezwykle zacięte boje w końcówkach. Zwłaszcza trzeci set trzymał w napięciu, bowiem zespół z Kladna wygrał dopiero 32:30. Walka do samego końca widocznie pozbawiła rywali zbyt wielu sił, w następnej partii zdobyli tylko 19 oczek. Z bardzo dobrej strony pokazał się były reprezentant Polski. Zapisał on na swoim koncie 20 punktów, w tym 3 blokiem. Atakujący skończył 17 z 34 piłek (50 proc. skuteczności).

Tyle szczęścia nie miał zespół VK Benátky nad Jizerou, który przegrał 1:3 z wyprzedzającym go o dwie lokaty w tabeli SK Volejbal Ústí nad Labem. Zespołowi Pawła Pietkiewicza niewiele jednak zabrakło, by dopisać na swoje konto chociażby punkt, o czym najlepiej świadczą wyniki poszczególnych partii (19:25, 25:27, 25:17, 23:25). Paweł Pietkiewicz rozegrał dwa sety, w których czterokrotne punktował (4/10 w ataku).

W trzech setach wyższość rywala musiała uznać drużyna VK Ostrawa, która przegrała z Duklą Liberec (16:25, 21:25, 18:25). Choć Damian Sobczak dbał o bardzo dokładne dogranie (16 przyjęć, 75 proc. dokładności), a Mateusz Biernat skończył 2 z 3 ataków, to jednak nie wystarczyło, by myśleć o triumfie.

Po serii trzech porażek z rzędu wreszcie przełamała się ekipa Sokol Frýdek-Místek, która potrzebowała trzech setów, by pokonać Olymp Praga. Dzięki tej wygranej na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej drużyna Agnieszki Mitręgi i Izabeli Błasiak awansowała na szóste miejsce w tabeli (22 punkty po 18 meczach). Pierwsza z wymienionych zdobyła 4 punkty atakiem (skuteczność 40 procent) i 1 blokiem, z kolei Izabela Błasiak zapisała na swoim koncie 4 oczka (2 atakiem i 2 zagrywką).