Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Czechy: Dukla druga na koniec fazy zasadniczej

Czechy: Dukla druga na koniec fazy zasadniczej

fot. cvf.cz

W czeskiej ekstraklasie mężczyzn rozegrano ostatnią kolejkę fazy zasadniczej. Drugie miejsce przypieczętowała w niej Dukla Liberec. Czwarta w stawce jest VK Ostrava, a piątą lokatę utrzymało VK Karlovarsko, a dobre zawody rozegrał Łukasz Wiese. W czeskiej ekstraklasie kobiet coraz bliżej wygrania rywalizacji o dziewiąte miejsce jest drużyna Agnieszki Mitręgi.

Rundę zasadniczą zwycięstwem zakończyła Dukla Liberec, która u siebie rozprawiła się z Benatky nad Jizerou. Moment słabości przytrafił się jej tylko w drugiej partii. W pozostałych kontrolowała boiskowe wydarzenia. na przestrzeni meczu w większości elementów siatkarskiego rzemiosła była lepsza od rywali. Przegrała tylko rywalizację w bloku, bowiem goście w tym elemencie zdobyli 12 punktów. Kluczowa jednak okazała się lepsza skuteczność zarówno w przyjęciu, jak i w ataku ekipy z Liberca, którą do sukcesu poprowadził Petr Szulista, gromadząc na swoim koncie 19 punktów. Tym razem Mateusz Biernat nie pojawił się na parkiecie, natomiast Bartosz Pietruczuk zaliczył tylko krótki epizod. Ta wygrana jednak nie pozwoliła Dukli na finiszu wrócić na fotel lidera. Ostatecznie więc tę fazę zakończyła na drugiej pozycji.Wszystko dlatego, że swój mecz wygrał Jihostroj Ceske Budejovice, który na wyjeździe rozprawił się z VK Příbram. Gospodarze najwyżej faworytom poprzeczkę zawiesili w trzeciej partii, w której uzbierali 23 oczka, ale nie udało im się przedłużyć spotkania. mimo że w przyjęciu obie drużyny zaprezentowały się na porównywalnym poziomie, to na siatce dominowali goście. Uzyskali oni 46% skuteczności w ataku, do tego dołożyli 11 bloków, co w pełni im wystarczyło, aby odnieść zwycięstwo i przypieczętować pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej. Gospodarzy do walki nie poderwali Polacy. Stanisław Wawrzyńczyk zgromadził na swoim koncie tylko 4 oczka – 1 w bloku, a pozostałe w ataku, w którym jego skuteczność wyniosła 20%. Lepiej spisał się w przyjęciu, w którym był angażowany 12 razy, a jego skuteczność przekroczyła w tym elemencie 60%. Niewiele lepiej spisał się Jarosław Lech, który wywalczył 7 punktów. Polski atakujący popisał się 1 asem serwisowym, a w ofensywie skończył 6 z 16 piłek, co dało mu 38% skuteczności. Po ostatniej porażce drużyna z biało-czerwonymi w składzie fazę zasadniczą zakończyła na siódmej pozycji.

Udanie rundę zasadniczą zakończyło VK Karlovarsko, które u siebie pokonało sąsiada w tabeli, czyli Volleyball.Cz Kladno. Na początku jednak na to się nie zanosiło, bo goście prowadzili 2:1, ale ani w czwartej, ani w piątej odsłonie nie byli w stanie postawić kropki nad i. Na przestrzeni całego meczu osiągnęli lepszy bilans w polu serwisowym, ale to było zbyt mało. Nieco wyższa skuteczność w ataku oraz więcej punktowych bloków pozwoliło gospodarzom przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Duży udział miał w tym Łukasz Wiese, który zgromadził na swoim koncie 21 punktów. Polski przyjmujący popisał się 2 asami serwisowymi, 1 blokiem, a resztę punktów zdobył w ataku, w którym uzyskał 67% skuteczności. Obciążony był też w przyjęciu, bowiem z serwisem rywali zmagał się 48 razy, przyjmując go ze skutecznością 42%. Dzięki ostatniej wygranej VK Karlovarsko utrzymało piąte miejsce.

Na czwartym sezon zasadniczy zakończyła VK Ostrava, która doznała nieoczekiwanej porażki w Pradze, przegrywając z VK Lvi. Przyjezdni przegrywali już 1:2, ale udało im się doprowadzić do tie-breaka. na więcej nie było ich jednak stać. Mimo że na przestrzeni meczu nie ustępowali gospodarzom w defensywie, to zabrakło im siatkarskich argumentów w ofensywie. Wystarczy wspomnieć, że byli aż 17 razy blokowani, a skuteczność w ataku ekipy z Pragi przekroczyła 50%. To były dwa elementy, które zaważyły o jej wygranej. Przed porażką gości nie uchronił Błażej Podleśny. Polski rozgrywający zdobył 2 punkty w całym pojedynku. Sporo pracy miał Damian Sobczak, który zagrywki rywali przyjmował 24 razy, a robił to ze skutecznością na poziomie 38%.

Zobacz również:
Wyniki i tabela czeskiej ekstraklasy mężczyzn

W rywalizacji o miejsca 5-8 kolejną porażkę na koncie zanotowało Kralovo Pole Brno, które przegrało na wyjeździe z TJ Ostrava. Mimo że mecz dobrze zaczął się dla drużyny z Brna, to okazało się, że były to dla niej miłe złego początki. Od drugiej partii inicjatywę przejęły gospodynie i nie oddały jej do końca meczu. Mimo że w ataku obie drużyny zaprezentowały się na podobnym poziomie, a przyjezdne miały o 3 bloki więcej na koncie, to okazało się to za mało do odniesienia zwycięstwa. Popełniły za dużo błędów, które nie pozwoliły im uzyskać korzystniejszego wyniku. Kralovo Pole nie pomogła dobra postawa Agaty Skiby, która wywalczyła 11 punktów. Polska przyjmująca zdobyła 1 oczko w bloku, 2  w polu serwisowym, a w ataku jej skuteczność wyniosła 48%. Sporo pracy miała także w przyjęciu, którego poziom ukształtował się na 37% skuteczności. Po ostatniej porażce drużyna z Brna zajęła trzecie miejsce w podgrupie walczącej o miejsca 5-8.

Zobacz również:
Wyniki rywalizacji o miejsca 5-8 w czeskiej ekstraklasie kobiet

Coraz bliżej wygrania rywalizacji o dziewiąte miejsce jest Sokol Frydek-Mistek, który po raz trzeci wykazał wyższość nad Sokolem Šternberk. Jednak na wyjeździe drużyna Agnieszki Mitręgi nie miała łatwego zadania. Podniosła się jednak po pogromie w premierowej partii, w której zdobyła tylko 9 punktów. Z seta na set grała coraz lepiej, a co najważniejsze – triumfowała w tie-breaku,  kończąc całą rywalizację. Na przestrzeni całego spotkania obie drużyny zaprezentowały się w ataku na podobnym poziomie. W bloku nieco lepsze były gospodynie, ale kluczem do sukcesu przyjezdnych okazała się zagrywka, którą punktowały 11 razy, przy zaledwie 4 błędach. Mitręga dołożyła swoją cegiełkę do zwycięstwa, gromadząc na swoim koncie 8 punktów. Polka popisała się 1 asem serwisowym, a w ataku skończyła 7 piłek, co dało jej 54% skuteczności.

 Zobacz również:
Wyniki rywalizacji o miejsca 9-10 w czeskiej ekstraklasie kobiet

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved