Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Czas olimpijskich kwalifikacji

Czas olimpijskich kwalifikacji

fot. CEV

Rozpoczyna się gra o igrzyska olimpijskie w Tokio. 24 zespoły zostały podzielone, według światowego rankingu, na sześć grup, których zwycięzcy wywalczą kwalifikacje. Reprezentację Polski zobaczymy we Wrocławiu, gdzie od 2 do 4 sierpnia zagra jeszcze mistrz świata Serbia oraz Portoryko i Tajlandia.

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpią zespoły grupy D – Brazylia, Dominikana, Kamerun i Azerbejdżan. Ten turniej rozpocznie się 1 sierpnia. – Faworytkami są gospodynie – Brazylijki. My mocno przepracowaliśmy okres przygotowawczy i nie uważam, żeby mój zespół stał na straconej pozycji. Będziemy walczyć – powiedział słynny włoski trener Azerbejdżanu Giovanni Caprara. Jego podopieczne przyleciały wcześniej do Brazylii i rozgrywały m.in. spotkania kontrolne.Grecki trener reprezentacji Czech Giannis Athanasopoulos również nie ma wątpliwości kto będzie faworytem w grupie B, która zagra w chińskim  Ningbo. – Trzeba patrzeć realistycznie. Gospodynie są obecnie najprawdopodobniej najsilniejszym zespołem na świecie – powiedział. – Trudno będzie je pokonać. W ostatnim okresie postępy poczyniła Turcja. Wiem, że siatkarki niemieckie solidnie przygotowują się. Nie znaczy to jednak, że lecimy do Chin, żeby poddać bez walki. W każdym meczu wyjdziemy na boisko maksymalnie zmobilizowane.

Siatkarki USA wygrały tegoroczną Siatkarską Ligę Narodów. Podopieczne Karcha Kiraylego będą gospodyniami i faworytkami rywalizacji w grupie C, w której zmierzą się z Argentyną, Bułgarią i Kazachstanem.

W minionym tygodniu Rosja wygrała w Kaliningradzie turniej o Puchar Gubernatora pokonując m.in. Polskę 3:0 (25:16, 25:20, 25:20). O olimpijskie paszporty powalczy również w tym mieście i w grupie E zagra przeciwko Korei, Kanadzie i Meksykowi. – Cieszę się, że z meczu na mecz gramy lepiej – powiedział rosyjski trener Wadim Pankow. – Mecz z Polską był trudny choć suchy wynik wskazywałby na co innego. Skład Polski jest bardzo silny. Jest w nim Smarzek, wysokie blokujące i klasowa rozgrywająca Wołosz. Jestem przekonany, że do naszych kwalifikacji jeszcze poprawimy naszą grę.

Wszystkie mecze w turnieju o Puchar Gubernatora przegrała reprezentacja Belgii, która walczyć będzie w grupie F razem z Włochami, Holandią i Kenią. – Jesteśmy mocno zdenerwowani porażkami w Kaliningradzie. Stało się tak w przededniu ważnych turniejów – kwalifikacji olimpijskich i mistrzostw Europy. Z drugiej strony mecze z Rosją, Polską i Niemcami pomogły nam dostrzec nasze słabe strony – powiedział belgijski szkoleniowiec Gert Vande Broek.

W turnieju siatkówki kobiet w igrzyskach olimpijskich w Tokio zagra dwanaście drużyn – sześciu zwycięzców zawodów interkontynentalnych, pięciu kontynentalnych oraz gospodarz Japonia.

Podział na grupy w turniejach interkontynentalnych (gospodynie na pierwszym miejscu):
A: Polska, Serbia, Portoryko, Tajlandia
B: Chiny, Turcja, Niemcy, Czechy
C: USA, Argentyna, Bułgaria, Kazachstan
D: Brazylia, Dominikana, Kamerun, Azerbejdżan
E: Rosja, Korea, Kanada, Meksyk
F. Włochy, Holandia, Belgia, Kenia

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved