Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Na „Czarnym Lądzie” też zmiany – Klubowe Mistrzostwa Afryki przełożone

Na „Czarnym Lądzie” też zmiany – Klubowe Mistrzostwa Afryki przełożone

fot. fivb-org

Afrykańska Konfederacja Siatkówki (CAVB) dołączyła do wielu federacji zarówno krajowych, jak i kontynentalnych, które przełożyły swoje zawody. Na przełomie marca i kwietnia nie odbędą się Klubowe Mistrzostwa Afryki siatkarek oraz siatkarzy, a ich nowy termin nie jest obecnie znany.

Koronawirus sparaliżował różne sfery życia na kilku kontynentach. Ucierpiał też sport, bowiem kolejne federacje odwołują wydarzenia sportowe w obawie przed rozprzestrzenianiem się korona wirusa. Na taki krok zdecydowała się także Afrykańska Konfederacja Siatkówki, która poinformowała o przełożeniu terminu rozgrywania Klubowych Mistrzostw Afryki kobiet i mężczyzn. Pierwotnie miały one odbyć się w Kairze w dniach 31 marca – 11 kwietnia. W Afryce epidemia korona wirusa dotknęła przede wszystkim północne kraje, w tym także Egipt. Stąd też podjęto decyzje o przełożeniu turniejów na późniejszy czas.Al Ahly Sporting Club, we współpracy z odpowiednimi władzami w Egipcie, wprowadził środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia wszystkich graczy, oficjeli, i widzów, którzy mieli wziąć udział w Klubowych Mistrzostwach Afryki. Federacja i Al Ahly Club zdają sobie sprawę z faktu, że są różne międzynarodowe ograniczenia podróży i ograniczenia na znacznej części kontynentu, które wpływają na zdolność niektórych uczestników do wzięcia udziału w turniejach. Porozumienie o odroczeniu mistrzostw zostało zatem zawarte w najlepszym interesie wszystkich stron, biorąc pod uwagę, że zdrowie sportowców, urzędników i kibiców powinno być najwyższym priorytetem dla wszystkich władz sportowych – można przeczytać w komunikacie wydanym przez Afrykańską Konfederację Siatkówki.

Na razie nie wiadomo, kiedy oba turnieje się odbędą. Wszystko będzie zależało od dalszego rozwoju pandemii korona wirusa. Afrykańska Konfederacja Siatkówki stała się już trzecią federacją, która zdecydowała się na odwołanie zawodów sportowych będących pod jej jurysdykcją. Wcześniej na taki ruch zdecydowały się Azjatycka Konfederacja Siatkówki oraz Europjska Konfederacja Siatkówki. Przypomnijmy, że CEV zadecydowała o wstrzymaniu rywalizacji w europejskich pucharach do 3 kwietnia, a dalsze decyzje również uzależnione są od skuteczności walki z korona wirusem.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved