Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Czarnogórcy szykują się do historycznego startu w mistrzostwach Europy

Czarnogórcy szykują się do historycznego startu w mistrzostwach Europy

Męska reprezentacja Czarnogóry szlifuje formę przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy. Dla podopiecznych Veljko Basicia będzie to historyczny start w turnieju tej rangi. W grupie Czarnogórcy zmierzą się między innymi z Polakami. 

Za reprezentacją Czarnogóry pierwszy etap przygotowań do mistrzostw Europy. Podopieczni Veljko Basicia w Pljevlji pracowali nad siłą i wytrzymałością. Następnie przenieśli się do Bijelo Polje, gdzie będą przebywać do 24 sierpnia. Ostatnim etapem przygotowań do czempionatu Starego Kontynentu będzie dla nich zgrupowanie w Podgoricy. – Jesteśmy w trakcie trzeciego tygodnia przygotowań. Za nami najcięższa praca nad sprawnością fizyczną. Wykonaliśmy bardzo dobrą robotę. Czujemy się dobrze. Wszyscy pracujemy ciężko i czekamy na nasz udział w tak dużym turnieju jakim są mistrzostwa Europy – podkreślił Nikola Lakčevic, libero czarnogórskiego zespołu.Po pojawieniu się w Podgoricy Czarnogórcy zagrają dwa sparingi z Grekami, a następnie czekają ich dwa mecze kontrolne z Irańczykami. W nich będą mogli sprawdzić swoją formę przed czempionatem Starego Kontynentu. – Przed nami bardziej techniczny etap przygotowań, a mecze towarzyskie pomogą nam osiągnąć najlepszą formę na mistrzostwa Europy. Jesteśmy podekscytowani, bardzo zmotywowani i przekonani, że zasłużyliśmy na udział w tym turnieju – zaznaczył defensywny zawodnik czarnogórskiej drużyny, która po raz pierwszy w historii wystartuje w mistrzostwach Europy.

Przypomnijmy, że turniej zostanie rozegranych w czterech krajach, a odbędzie się w dniach od 12 do 29 września. Podopieczni Veljko Basicia mecze fazy grupowej będą rozgrywali w Rotterdamie oraz Amsterdamie. Ich rywalami będą gospodarze, czyli Holendrzy, a także Polacy, Czesi, Ukraińcy, a także Estończycy. Czarnogórcy liczą, że w debiucie w tak dużej imprezie uda im się pokazać z dobrej strony. Bez wątpienia nie znaleźli się w najsilniejszej grupie, więc mają szansę na awans do kolejnej rundy. – Mam nadzieję, że osiągniemy nasz podstawowy cel, a będzie nim wyjście z grupy do dalszej rywalizacji – zakończył Nikola Lakčevic.

źródło: cev.eu, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved