Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Czarni Radom najlepsi w Nidzicy

Czarni Radom najlepsi w Nidzicy

fot. wksczarni.pl

W piątek i w sobotę w Nidzicy rozegrany został turniej Mega Siata, który był dla czterech plusligowców (AZS Olsztyn, Effector Kielce, Czarni Radom, AZS Politechnika Warszawska) końcowym sprawdzianem przed startującymi w tym tygodniu rozgrywkami. W zawodach triumfowali podopieczni Raula Lozano, którzy wygrali dwa swoje spotkania.

W piątek zespół Czarnych Radom zrewanżował się ekipie z Kielc za porażkę z Kozienic, jaką poniósł niedługo przed turniejem w Nidzicy. Kielczanie tylko w drugiej odsłonie byli w stanie toczyć wyrównaną walkę, a pojedynek padł pewnym łupem radomian. Drużyna Raula Lozano przeważała praktycznie w każdym elemencie, cały czas grając według swojego tempa i rozstrzygając losy pojedynku w trzech setach. W drugim pojedynku, mimo problemów w ataku, olsztynianie pokonali 3:1 akademików z Warszawy. Podopieczni Jakuba Bednaruka w całym pojedynku popełnili jednak masę błędów, ułatwiając sprawę rywalom. Tylko w czwartej odsłonie warszawianie podarowali drużynie z Olsztyna 15 punktów.

Drugiego dnia drużyna ze stolicy zapisała na swoim koncie kolejną porażkę. Do zwycięstwa nad stołecznym AZS-em ekipę Effectora Kielce poprowadzili Sławomir Jungiewicz i Adrian Buchowski, do których posyłana była większość piłek w ataku. Gracze Politechniki ponownie mieli problemy ze skutecznym zakończeniem swoich akcji, co skrzętnie wykorzystywali kielczanie. W pojedynku decydującym o zwycięstwie w turnieju Cerrad Czarni w czterech setach poradzili sobie z olsztyńskim AZS-em. Można powiedzieć, że radomianie rozstrzelali rywali zagrywką, w której szaleli Bołądź i  Żaliński, swoje dołożył Kampa. Mimo że po drugiej stronie siatki dwoił się i troił Koelewijn, blokiem starał się grać Bednorz, nie zmieniło to biegu pojedynku i to Czarni okazali się triumfatorem turnieju.Piątek:
Effector Kielce – Cerrad Czarni Radom 0:3
(21:25, 23:25, 19:25)
Indykpol AZS Olsztyn – AZS Politechnika Warszawska 3:1
(25:22, 27:25, 33:35, 26:24)

Sobota:
Effector Kielce – AZS Politechnika Warszawska 3:0
(25:21, 25:22, 25:19)
Indykpol AZS Olsztyn – Cerrad Czarni Radom 1:3
(22:25, 25:21, 24:26, 23:25)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved