Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Czarni Radom już z nowym rozgrywającym

Czarni Radom już z nowym rozgrywającym

fot. volleyball.ee

Cerrad Czarni Radom zakończyli formalności z pozyskaniem nowego rozgrywającego. Już niebawem w barwach wojskowych zagra Dmytro Dołgopołow w składzie. Ukraińskiego zawodnika już od dłuższego czasu wiązano z Czarnymi. Wszystko ze względu na kontuzję Dejana Vincicia.

Praktycznie od początku sezonu trener Robert Prygiel ma do dyspozycji tylko jednego rozgrywającego – Kamila Droszyńskiego. – Dima sportowo nam pasuje. Badamy sytuację finansową. Federacja ukraińska jest dość droga. Chcielibyśmy podpisać kontrakt z Dimą na dwa miesiące. Gdyby nie kontuzja, zrobilibyśmy wszystko, aby pojechał z nami już do Zawiercia, ale z racji tego urazu i tego, że pewne procedury się przedłużyły, sprawa nie jest jeszcze zamknięta. Jeśli federacja zaakceptuje naszą stawkę i zawodnik zmniejszy swoje oczekiwania finansowe, to będziemy chcieli podpisać kontrakt jak najszybciej. Jeśli nie, to będziemy korzystać z pozostałych opcji. Jesteśmy już bardzo zmęczeni sytuacją, którą mamy od początku sezonu, kiedy mamy tylko jednego rozgrywającego. Brak odpowiedniej jakości treningu jest związany z tym, że nie mamy możliwości trenowania w formie gry i ciągłości gry, czego nam bardzo brakuje  – mówił jakiś czas temu w Echu Dnia trener Prygiel.Czarni przez dłuższy czas szukali rozwiązania tego problemu i rozglądali się za nowym zawodnikiem. Ukraiński rozgrywający dołączył do drużyny z Radomia już jakiś czas temu. Niebawem zagra jako pełnoprawny zawodnik. Nie będzie miał jednak łatwego zadania, gdyż o miejsce w składzie będzie musiał powalczyć z Kamilem Droszyńskim. Młody rozgrywający radzi sobie bardzo dobrze i trudno będzie go wygryźć z szóstki. Nowy zawodnik w dużym stopniu jednak ułatwi drużynie trenowanie.

Dmytro Dołgopołow do PlusLigi przeniósł się z ligi estońskiej, gdzie bronił barw Selvera Tallinn. Cerrad Czarni Radom zaplanowali dzisiaj, tj. w czwartek, na godz. 15:00 konferencję prasową, na której oficjalnie przedstawią wszystkim swojego nowego zawodnika.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved