Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Czarni pokonali w sparingu beniaminka I ligi

Czarni pokonali w sparingu beniaminka I ligi

fot. Katarzyna Antczak

Pierwszym rywalem podopiecznych Roberta Prygla w meczu towarzyskim była drużyna Lechii Tomaszów Mazowiecki. Beniaminek I ligi wygrał premierową partię, lecz w trzech kolejnych odsłonach górą byli już siatkarze z Radomia.

Dla Cerrad Czarnych Radom oraz Lechii Tomaszów Mazowiecki był to pierwszy sprawdzian przed zbliżającym się sezonem 2017/2018. Radomianie do spotkania z beniaminkiem I ligi przystąpili w delikatnym osłabieniu. W składzie Cerrad Czarnych zabrakło Jakuba Zwiecha, Dustina Wattena, Dejana Vincicia oraz Jakuba Ziobrowskiego.Spotkanie w radomskiej hali MOSiR-u rozpoczęło się od zwycięstwa gości z Tomaszowa. Lechia mimo że źle „weszła” w mecz, zdołała nie tylko odrobić straty w pierwszej odsłonie, ale w końcówce seta zachowała więcej spokoju, zwyciężając 25:23. Kolejne trzy odsłony to pełna kontrola przez zespół Cerrad Czarnych Radom. Prawdziwym popisem gry był drugi set, w którym siatkarze Roberta Prygla wygrali 25:9. W kolejnych partiach radomianie triumfowali 25:20 oraz 26:24, a tym samym przypieczętowali zwycięstwo w pierwszym towarzyskim meczu przed ligą 3:1.

Szkoda jednak trochę pierwszego seta. Szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę okoliczności, w jakich go przegraliśmy. Proste indywidualne błędy spowodowały, że Lechia wygrała premierową odsłonę. Fajnie wyglądał drugi set, bardzo wysoko wygrany. Trzeci set także był pod nasze dyktando, a w czwartym nie zabrakło walki do końca. Trener oceni naszą grę, ale na pewno obok błędów nie zabrakło momentami dobrej gry – powiedział po spotkaniu kapitan Cerrad Czarnych Radom, Wojciech Żaliński.

Z samego meczu trzeba wyciągnąć optymistyczne wnioski, jednak jeżeli chodzi o grę, przeważały w tym spotkaniu nasze indywidualne błędy. Z tym jednak trzeba się zmierzyć. Jest to okres wytężonej pracy, gdzie ta nasza codzienna praca oraz gra dopiero zaczyna nabierać kształtu. W swoim składzie mamy mieszankę młodych i doświadczonych zawodników. Ważne, że dziś każdy z nas dostał swoją szansę gry. Cieszymy się, że mogliśmy się zaprezentować na tle tak silnego rywala – powiedział po meczu przyjmujący KS-u Lechii Tomaszów Mazowiecki, Kamil Gutkowski.

Teraz przed Cerrad Czarnymi Radom dwa kolejne dni pracy. Po weekendzie zawodnicy Roberta Prygla wybiorą się na pierwszy przedsezonowy turniej w Lubinie, gdzie czekać będą ich kolejne kontrolne spotkania.

Cerrad Czarni Radom – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1
(23:25, 25:9, 25:20, 26:24)

Składy zespołów:
Czarni: Filip, Droszyński, Żaliński, Fornal, Kwasowski, Rybicki, Wasilewski (libero) oraz Ostrowski, Huber i Teryomenko
Lechia: Musiał, Frąc, Neroj, Gościański, Toma, Miniak, Ogórek (libero) oraz Obermeler, Buniak, Gutkowski, Błoński, Lechowski, Kącki i Janikowski

źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved