Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Czarni bez Smitha i Wiese

Czarni bez Smitha i Wiese

fot. Katarzyna Antczak

Przyjmujący Łukasz Wiese po sezonie 2016/2017 żegna się z Cerrad Czarnymi Radom. Po rocznej przygodzie w klubie Wojskowych, 24-letni siatkarz przenosi się do austriackiego zespołu SK Posojilnica Aich/Dob. W Cerrad Czarnych Radom w nowym roku nie zobaczymy także amerykańskiego środkowego – Davida Smitha.

Wychowanek Chemika Bydgoszcz po rocznej przygodzie w Radomiu zmienia barwy klubowe. Łukasz Wiese w nadchodzących rozgrywkach, podejmie wyzwanie w Austrii. Nowym zespołem 24-letniego przyjmującego będzie SK Posojilnica Aich/Dob. – Rocznym kontraktem związałem się z austriackim zespołem SK Posojilnica Aich/Dob. Kontuzja kciuka i ławka jednak trochę utrudniły moją sytuację, dlatego zdecydowałem się na taki kierunek. Przede mną dużo grania, gdzie do samej ligi dochodzą europejskie rozgrywki i Puchar MEVZA. Uważam, że to będzie ciekawy sprawdzian – podkreśla Łukasz Wiese.Mimo tylko rocznego pobytu w Radomiu 24-letni przyjmujący podkreśla znakomitą, siatkarską atmosferę, jaka panuje w tym mieście. – W Radomiu czułem się bardzo dobrze, w dużej mierze dzięki drużynie i atmosferze, jaka panowała poza boiskiem. Jeśli chodzi o aspekt sportowy, to oczekiwałem od siebie więcej, do tego doszło złamanie kciuka, które wykluczyło mnie do końca sezonu. Przede mną nowe wyzwania, od początku maja pięć razy w tygodniu pracuję na zajęciach crossfitowych, więc na sierpień będę w stu procentach gotowy. Radom zawsze pozostanie mi bliski i mam nadzieję w przyszłym sezonie uda się chłopakom poprawić wynik z poprzedniego sezonu – dodaje Łukasz Wiese.

Kolejnym siatkarzem, który opuszcza szeregi klubu z Radomia, jest środkowy David Smith. Amerykański środkowy mimo długich negocjacji nie przedłużył kontraktu Cerrad Czarnych Radom. – Obu zawodnikom dziękujemy za profesjonalne podejście i duże zaangażowanie. Dziękujemy im za cały trud włożony w ostatni wynik zespołu. Życzymy im dużo zdrowia, a także powodzenia w dalszej przygodzie z siatkówką – podkreśla prezes WKS-u Czarnych Radom S.A., Wojciech Stępień.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved