Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zawisza Sulechów jeszcze gra i walczy o byt

Zawisza Sulechów jeszcze gra i walczy o byt

fot. archiwum

Mimo zwycięstwa sulechowianek w ostatnim meczu ligowym z Nike Węgrów siatkarki Zawiszy nie mogą się cieszyć. Klub ma dług  100 000 zł i nie wiadomo, czy zdoła uzbierać pieniądze, czy będzie musiał wycofać się z rozgrywek.

W sobotnim ligowym spotkaniu zespół Zawiszy pokonał 3:1 Nike Węgrów. – W ostatnim okresie ciężko nam się trenuje i trudno o mobilizację. Wiadomo, że przewija się temat przewodni. Zawodniczki mają maksymalnie obciążone głowy, a na plecach dźwigają ciężar, który przeszkadza w zasadzie w każdym elemencie – przyznał trener Zawiszy, Marek Mierzwiński. O czym myślą siatkarki? Nad zespołem wisi widmo wycofania się z rozgrywek i likwidacja klubu. W poprzednim tygodniu miała odbyć się nadzwyczajna sesja rady miasta, na której miało odbyć się głosowanie w sprawie dotacji dla Zawiszy. Spotkanie się nie odbyło, a nowy termin nie jest jeszcze znany, wszystko powinno się wyjaśnić na dniach. W kasie klubu brakuje 100 000 zł, aby przetrwać do końca roku.

Władze Sulechowa ostatnio wydały oświadczenie, w którym można przeczytać: „(…) Liczymy, że Zawisza dzięki sponsorom, darczyńcom i miłośnikom sulechowskiej siatkówki przetrwa trudny okres, nie możemy jednak brać odpowiedzialności za przekazanie następnych 100 000 zł ze środków publicznych (…)”. Jeśli zespół nie otrzyma wsparcia, będzie musiał wycofać się z rozgrywek. – Samorządowcy mogą być zapamiętani jako ludzie, którzy uratowali Zawiszę, bądź jako osoby, które pozwalają mu zginąć. Chodzi o to, żeby pan burmistrz, który deklarował nam pomoc, dotrzymał słowa. Prawdziwy mężczyzna tak robi – zakończył Mierzwiński.źródło: gazetalubuska.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved