Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Cwetan Sokołow: Nic jeszcze nie jest wygrane

Cwetan Sokołow: Nic jeszcze nie jest wygrane

– Cucine Lube Civitanova pokonał w Łodzi Skrę Bełchatów 3:0 i jest bliski awansu do finału Ligi Mistrzów. – Dzięki temu możemy być bardziej spokojni i skupić się na meczu z Weroną. Ważne jednak, żeby pamiętać, że nic jeszcze nie jest wygrane – mówił po meczu Cwetan Sokołow. –  Wywarliśmy dużą presję na rywalu zagrywką, dzięki czemu znacznie łatwiej się blokowało i szybciej zdobywało punkty – przyznał  Osmany Juantorena.

Cucine Lube Civitanova do polski przylatywało po ciężkim meczu ćwierćfinałowym i pięciu setach rozegranych z Calzedonią Verona. Włoski zespół jak gdyby nigdy nic dominował w łódzkiej Atlas Arenie w pierwszym secie (25:14) zwłaszcza w polu zagrywki. – To teoretycznie powinien być trudny mecz, a to my sami go sobie ułatwiliśmy. Wywarliśmy dużą presję na rywalu zagrywką, dzięki czemu znacznie łatwiej się blokowało i szybciej zdobywało punkty. Cieszę się, że nie udało im się nas złamać w trzecim secie, bo graliśmy punkt za punkt a potem docisnęliśmy w końcówce. To dziwny półfinał, bo masz dwie szanse, a potem i tak możesz sprawić, żeby wszystko rozstrzygnęło się w złotym secie. Właśnie dlatego nie możemy się rozproszyć, bo wciąż czeka nas mecz w domu i dopiero wtedy myśleć o Berlinie – analizował najlepiej punktujący po włoskiej stronie Osmany Juantorena.

PGE Skra Bełchatów swojej szansy mogła upatrywać zwłaszcza w słabszej dyspozycji atakującego Cwetana Sokołowa. – Wydaje mi się, że trochę po pierwszym secie spadła nasza koncentracja. To była łatwa odsłona, bo nam wchodziła zagrywka, a oni popełnili mnóstwo błędów. Ważne jednak, że wygraliśmy i to na terenie rywala. Dzięki temu możemy być bardziej spokojni i skupić się na meczu z Weroną. Ważne jednak, żeby pamiętać, że nic jeszcze nie jest wygrane – podkreślił Bułgar.

źródło: pzps.pl