Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Cuprum Lubin rozpoczęło przygotowania do nowego sezonu

Cuprum Lubin rozpoczęło przygotowania do nowego sezonu

fot. Aleksandra Twardowska

Siatkarze Cuprum Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na parkietach PlusLigi. Wśród podopiecznych Marcelo Frąckowiaka, na pierwszych zajęciach, zabrakło dwóch zawodników, którzy przebywają na zgrupowaniach swoich kadr przygotowujących się do Mistrzostw Europy.

Na pierwszym treningu stawiło się 12 zawodników. Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęto od testów wydolnościowych sprawdzających formę i siłę mięśni po przerwie wakacyjnej. Wśród siatkarzy, którzy pojawili się w hali RCS w Lubinie znaleźli się dobrze znani z poprzednich sezonów Maciej Gorzkiewicz, Jędrzej Gruszczyński, Jakub Ziobrowski, Bartosz Makoś i Bartłomiej Zawalski.W pierwszych tygodniach przygotowań zabraknie Miguela Tavaresa i Maksima Morozau, którzy przebywają na zgrupowaniach swoich reprezentacji przygotowujących się do Mistrzostw Europy. Testy wydolnościowe przebiegły pomyślnie, a wyniki zostały wstępnie ocenione jako pozytywne.

W pierwszym tygodniu podopieczni trenera Marcelo Frąckowiaka skupią się na poprawianiu wydolności i powoli będą wprowadzani w trening z piłkami.

Powrót do treningów czysto siatkarskich bardzo cieszy, w końcu każdy z nas nie znalazł się tu gdzie jest przez przypadek. Ten powrót byłby jednak milszy, gdyby nie cała reszta dodatkowych bolesnych procesów temu towarzyszących. Ale podobno im bardziej boli w przygotowaniach tym mniej w trakcie sezonu. Na pewno ważne też było jak każdy spędził, długą w tym roku, przerwę w rozgrywkach, po prostu z wiekiem ciało wybacza coraz miej zaniedbań. Tak pół żartem pół serio słyszałem gdzieś ostatnio, że przygotowania do sezonu są jak choroba, trzeba ją przebyć, trochę pocierpieć, żeby w rezultacie stać się mocniejszym – opowiada o przygotowaniach do sezonu rozgrywający Cuprum, Maciej Gorzkiewicz.

Pierwsze sparingi lubinianie rozegrają w Legnicy (21-22.09), gdzie zmierzą się z drużynami Jastrzębskiego Węgla, GKS-u Katowice i Asseco Resovii Rzeszów. Dla zawodników Marcelo Frąckowiaka najważniejszy będzie jednak turniej rozgrywany w lubińskiej hali (4-5.10), czyli memoriał Jana Rutyńskiego. Do Lubina przyjadą wtedy Jastrzębski, MKS Będzin i Chemik Bydgoszcz. Ostatnim sprawdzianem dla Cuprum będzie potyczka w Zawierciu z miejscowym Aluronem Virtu CMC. To właśnie z tą ekipą już 26 października lubinianie rozegrają pierwsze PlusLigowe spotkanie w hali RCS.

źródło: miedziowe.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved