Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Cuprum i JW powalczą o triumf w Memoriale im. Jana Rutyńskiego

Cuprum i JW powalczą o triumf w Memoriale im. Jana Rutyńskiego

W Lubinie trwa V Memoriał im. Jana Rutyńskiego, w którym udział biorą KS Cuprum Lubin, Jastrzębski Węgiel, MKS Będzin oraz BKS Visła Bydgoszcz. Ze zwycięstwa mogą się cieszyć gospodarze oraz jastrzębianie i to właśnie te dwa zespoły powalczą o triumf w turnieju.

Spotkanie z BKS-em VISŁĄ Bydgoszcz lepiej rozpoczęli lubinianie, którzy dzięki skutecznej grze atakującego wyszli na prowadzenie 8:6. Mocne zagrywki pomogły gospodarzom odskoczyć na kilkupunktową przewagę (16:12), którą utrzymali do końca partii (25:20).

Druga odsłona pojedynku rozpoczęła się od walki punkt za punkt (6:6). Dwupunktową przewagę bydgoszczanie zbudowali przy zagrywkach Kalembki (8:10). W kolejnych minutach do swojej dobrej gry powrócili lubinianie, którzy nie tylko odrobili straty, ale również wyszli na prowadzenie (20:16), którego nie oddali do końca odsłony (25:20).

Lubinianie w trzeciej partii szybko odskoczyli rywalom. Przy zagrywkach Przemysława Smolińskiego dwukrotnie pojedynczym blokiem bydgoszczan zatrzymał Jakub Ziobrowski (9:5). Zawodnicy Cuprum Lubin byli nie do zatrzymania na siatce, a po skutecznym zbiciu Damiana Domagały na tablicy widniał wynik 17:13. Lubinianie nie dali sobie odebrać zwycięstwa 3:0 i pewnie zameldowali się w finale turnieju.

Cuprum Lubin – BKS VISŁA Bydgoszcz 3:0
(25:20, 25:20, 25:18)

W drugim meczu Memoriału im. Jana Rutyńskiego Jastrzębski Węgiel zmierzył się z MKS-em Będzin. Pierwsza partia piątkowego spotkania przebiegła pod dyktando jastrzębian. W zespole dowodzonym przez trenera Roberto Santillego w ofensywie prym wiedli Christian Fromm oraz Dominik Depowski. Silną bronią Pomarańczowych była w tym czasie zagrywka (trzy asy).

Drugiego seta lepiej zaczęli będzinianie (8:5), ale Jastrzębski Węgiel szybko opanował sytuację (16:13). Tempa nie zwalniał Fromm, który po dwóch partiach miał już na swoim koncie 11 punktów. Razem z kolegami pewnie kończyli swoje ataki (55-proc. skuteczność), na co rywale nie potrafili znaleźć recepty.

Trzeci set długo układał się po myśli jastrzębian, ale gracze MKS-u nie odpuścili i ostatecznie wygrali tę część meczu na przewagi 32:30. Kropkę nad „i” Pomarańczowi postawili w kolejnej odsłonie, którą rozstrzygnęli na swoją korzyść do 15.

MKS Będzin – Jastrzębski Węgiel 1:3
(18:25, 22:25, 32:30, 15:25)

MKS Będzin: Superlak, Sanders, Gunia, Dryja, Sossenheimer, Sobański, Potera (libero) oraz Buczek, J. Fornal, Faryna i Ratajczak
Jastrzębski Węgiel: Bucki, Kampa, Vigrass, Gladyr, Fromm, Depowski, Rusek (libero) oraz Szwed, Margarido, Szalacha, Hain i T. Fornal

źródło: jastrzebskiwegiel.pl, ks.cuprum.pl