Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > CSM Bukareszt zdyskwalifikowany przez CEV

CSM Bukareszt zdyskwalifikowany przez CEV

fot. cev.eu

Wicemistrz Rumunii w siatkówce kobiet, który boryka się z ogromnymi problemami finansowo-organizacyjnymi, został zdyskwalifikowany przez Europejską Konfederację Siatkówki na trzy lata. Klub, który zgłosił się w tym sezonie do rozgrywek Pucharu CEV, nie zagra nawet w rumuńskiej ekstraklasie.

Upadek wicemistrza Rumunii w siatkówce kobiet stał się faktem. Zespół CSM Bukareszt, który w zeszłym sezonie prowadzony przez tureckiego trenera Fehrata Akbasa sięgnął po srebrny medal, boryka się z ogromnymi trudnościami finansowo-organizacyjnymi.Klub ze stolicy Rumunii po zdobyciu wicemistrzostwa zarejestrował się w CEV i zgłosił chęć gry w Pucharze CEV. Jeszcze zanim oficjalne zgłoszenie wpłynęło do Europejskiej Federacji, CSM już miał spore kłopoty z domknięciem budżetu na sezon 2019/2020. Kierownictwo klubu zdecydowało na wycofanie się z rozgrywek rumuńskiej ekstraklasy i grę zespołem młodzieżowym w II lidze. Mistrza Rumunii w ekstraklasie w tym sezonie zastąpi CSO Voluntari 2005, który w poprzedni sezonie zakończył rozgrywki w II lidze na 4. miejscu. Ostatecznie CSM nie wystąpi nawet w II lidze, zespół został wycofany z rozgrywek seniorskich.

CEV w wyniku niewywiązania się przez klub z podjętych zobowiązań nałożył na niego karę finansową oraz trzyletni zakaz gry w europejskich pucharach. CSM Bukareszt powstał w 2007 roku. Od tego czasu zdobył dwa brązowe i dwa srebrne medale mistrzostw Rumunii siatkarek, w 2018 roku został mistrzem kraju. W 2016 roku zdobył również Puchar Challenge.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved