Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Coraz większy problem z rozbudową hali Podpromie

Coraz większy problem z rozbudową hali Podpromie

fot. archiwum

Firmy ponownie zasypują ratusz pytaniami w sprawie przebudowy rzeszowskiej hali Podpromie. Wątpliwości miał rozwiać wiosenny dialog techniczny, jak widać nieskutecznie. Pierwotny termin zakończenia prac – jesień 2019 roku – został przesunięty do wiosny 2020 r. 

Czy tym razem znów z dużej chmury będzie mały deszcz? Najpierw otwarcie ofert miało być 17 lipca, potem przesunięto termin na 24 lipca, bo okazało się, że trzeba odpowiedzieć na pytania, które przesyłają potencjalni wykonawcy rozbudowy Podpromia. Rozstrzygnięcie przetargu znów przesunięto. Koperty z ofertami tym razem mają być otwarte pod koniec tego tygodnia. – W miniony piątek otrzymaliśmy kilkadziesiąt pytań od potencjalnych wykonawców. Odpowiedzieliśmy na nie w poniedziałek, ale zgodnie z przepisami musimy kilka dni odczekać, zanim zostaną otwarte oferty – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.Podobna sytuacja była przy poprzednim postępowaniu przetargowym, ogłoszonym jesienią ubiegłego roku. Firmy wtedy zasypały ratusz setką pytań, a finalnie żadna nie chciała zmodernizować Podpromia. Dlatego też wiosną br. ogłoszono dialog techniczny, który miał zapobiec takiej sytuacji. Trudność w przebudowie Podpromia polega na tym, że miasto nie chce na czas modernizacji hali  całkowicie jej zamykać. – To nie wchodzi w grę – słyszeliśmy wielokrotnie, zarówno od różnych urzędników, jak i od działaczy Asseco Resovii czy Developresu Rzeszów, których drużyny na Podpromiu rozgrywają swoje mecze.

Urzędnicy na razie nie chcą mówić, co zrobią, jeśli okaże się, że znów żadna firma się nie zgłosi. – Pewnie łatwiej byłoby wybudować nowy obiekt, ale obecna hala ma doskonałą lokalizację. Ponadto budowa nowego budynku byłaby cztery razy droższa – mówi Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa. – A co z halą, która już jest? Miasto za swoje obiekty nie płaci tylko w momencie ich budowy, ale też później w ramach tzw. bieżącego utrzymania – dodaje.

Ratusz na rozbudowę hali ma zarezerwowane 45 mln zł. W planach jest rozbudowa miejsc siedzących z 4,3 tysięcy do około 7 tysięcy. Ponadto zostanie przebudowane wejście do hali. Powstaną także strefa VIP, restauracja, sklep kibica, nowe pomieszczenia biurowe, sala konferencyjna, siłownia, a także odnowa biologiczna dla zawodników. Ratusz chce stworzyć również Aleję Gwiazd Siatkówki, która upamiętni najwybitniejszych zawodników związanych ze stolicą Podkarpacia.

źródło: http://rzeszow-news.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved