Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Coraz większe problemy Atomu Trefla Sopot

Coraz większe problemy Atomu Trefla Sopot

Zaczęło się od wycofania zespołu z Ligi Mistrzyń i informacji, że trener Lorenzo Micelli szuka we Włoszech nowego pracodawcy. Prawdziwą grozę budzą jednak najświeższe nieoficjalne na razie wieści napływające z PGE Atomu Trefla Sopot. Okazuje się, że budżet klubu będzie mniejszy niż dotąd, a wicemistrzynie Polski wciąż renegocjują warunki, ważnej jeszcze przez dwa lata, umowy na kolejny sezon ze strategicznym sponsorem.

Najgorszy scenariusz zakłada nawet wycofanie drużyny z rozgrywek Orlen Ligi, choć działacze mają nadzieję, że do tego nie dojdzie. – Jesteśmy na etapie rozmów ze sponsorem i na razie nie mam żadnych wiążących informacji – mówi na łamach Przeglądu Sportowego prezes PGE Atomu Trefla Marek Wierzbicki. Pytany o możliwe scenariusze mówi krótko: – Mamy nadzieję, że wszystko potoczy się po naszej myśli.Jednocześnie Wierzbicki przyznaje, że możliwe jest odejście Micellego, mimo że sopocki klub ma z włoskim szkoleniowcem ważną umowę na następny sezon. – Gdy ją podpisywaliśmy zakładaliśmy, że uda nam się utrzymać budżet na tym samym poziomie i mocny skład, który będzie rywalizował w Lidze Mistrzyń. Jeśli jednak nam się pogorszy, nie będziemy trzymali trenera na siłę. Byłoby to nie w porządku – mówi prezes. Włoskie media spekulują, że Micelli jest już po słowie z władzami Liu Jo Nordmeccanica Modena, klubu powstałego z połączenia dwóch ekip Serie A1, Liu-Jo Modena i Nordmeccanica Piacenza.

W Sopocie szykują się kolejne pożegnania, bo menedżerowie dostali sygnał, że mogą szukać klubów nawet siatkarkom z ważnymi kontraktami. – Nie mogę potwierdzić tych informacji. Prowadzimy rozmowy z zawodniczkami, ale z budowaniem składu wstrzymujemy się do czasu zakończenia rozmów ze sponsorem strategicznym – mówi Marek Wierzbicki. Oby z klubu, który w sześciu ostatnich sezonach zdobywał medale Orlen Ligi, zaczęły napływać znacznie lepsze wiadomości.

Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved