Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Conte rozwiązał kontrakt ze Skrą

Conte rozwiązał kontrakt ze Skrą

fot. Katarzyna Antczak

Facundo Conte nie jest już siatkarzem PGE Skry. Kontrakt argentyńskiego przyjmującego został rozwiązany za porozumieniem stron. Na podstawie zawartych ustaleń bełchatowski klub otrzyma odszkodowanie za wcześniejsze rozwiązanie umowy.

Po zakończeniu sezonu Facundo zwrócił się z prośbą o rozwiązanie umowy. Wiemy, że dostał oferty z klubów spoza Polski, gdzie będzie mógł zarobić większe pieniądze. Zdajemy sobie sprawę, że w przekroju całego sezonu był to jeden z naszych liderów, ale nie mogliśmy blokować mu możliwości rozwoju i doszliśmy do porozumienia – mówi prezes Konrad Piechocki.W niedługim czasie klub poda nazwisko siatkarza, który zastąpi Argentyńczyka w składzie PGE Skry. – To, że odchodzi Facundo, nie oznacza, że będziemy mieć słabszą drużynę. Prowadzimy rozmowy z graczami, którzy mogą go zastąpić – dodaje prezes.

Facundo Conte występował w PGE Skrze przez trzy lata. W tym czasie zdobył z zespołem mistrzostwo Polski, Puchar Polski, Superpuchar oraz dwa brązowe medale PlusLigi.

Również Nicolas Marechal nie jest już siatkarzem PGE Skry. Kontrakt Francuza z bełchatowskim klubem dobiegł końca, a zawodnik zdecydował się kontynuować karierę w Turcji. Marechal przychodził do PGE Skry dwa lata temu jako brązowy medalista Ligi Mistrzów oraz złoty i srebrny medalista mistrzostw Francji. Odchodzi jako mistrz Europy, zwycięzca Ligi Światowej, zdobywca Superpucharu i Pucharu Polski oraz brązowy medalista PlusLigi. W nowym sezonie francuski siatkarz będzie bronił barw Instanbul Belediye.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved