Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Commercecon Cup: Chemik zwycięzcą turnieju

Commercecon Cup: Chemik zwycięzcą turnieju

Na trzeci i ostatni dzień Commercecon Cup zaplanowano starcia Grot Budowlanych Łódź z Grupą Azoty Chemik Police o pierwsze miejsce, oraz ŁKS-u Commercecon Łódź z E.Leclerc Radomką Radom o trzecie. Obaj trenerzy w pierwszym meczu nieco zaskoczyli wyjściowymi składami. W drugim spotkaniu również pojawiły się nieco zmienione w stosunku do poprzedniego dnia turnieju składy.

Prawdopodobnie ze względu na to, że sobotnie derby Łodzi skończyły się dość późno trener Adam Czekaj zdecydował się na dużo zmian w wyjściowej szóstce. Niezmiennie dobrze na siatce prezentowała się drużyna gospodyń, a efektowny atak z prawej strony zanotowała Gisele Silva (7:7), która po raz pierwszy w turnieju pojawiła się na pozycji atakującej. Efektownie z przesuniętej krótkiej uderzyła Truszkina (14:12) i coraz bardziej na siatce dominował Chemik, w siatkę uderzyła Maciągowski (20:15). Asa jeszcze posłała Kraiduba, od łódzkiego bloku odbiła się Grajber (24:22), a piłka po obronie Bączyńskiej wpadła w polickie boisko (24:23). Pogoń Budowlanych okazała się zbyt późna i w siatkę kiwnęła Bączyńska (25:23).

Pomimo drobnych kłopotów w końcówce pierwszego seta, drugą partię lepiej rozpoczął Chemik. Silva i Truszkina zatrzymały blokiem Twardowską (6:3). Asa posłała Silva, a gospodynie kompletnie straciły skuteczność na lewym skrzydle, bez bloku w aut wyrzuciła kiwkę Leys (19:12).  Pewnie kontrę wykorzystała Mędrzyk, a seta ze środka skończyła Wasilewska (25:16).

Trzecią odsłonę w szóstce Chemika rozpoczęła Martyna Grajber zastępując Natalię Mędrzyk, oraz Agnieszka Bednarek, która zastąpiła Igę Wasilewską. Lepiej partię rozpoczęły Budowlane, a skutecznie do prostej kiwnęła Maciągowski, a w tym samym elemencie pomyliła się Silva (7:3). Policzanki miały coraz większe trudności w przyjęciu. Przez potrójny blok przedarła się Leys (16:6), a pojedynczym blokiem Śmieszek zatrzymała Bednarek. Chemik rozpoczął odrabianie strat dzięki serii zagrywek Silvy, a zwycięstwo Budowlanych w tej odsłonie przypieczętowała Maciągowski (25:16).

Czwartego seta Chemik rozpoczął na przyjęciu z parą Wilma Salas, Natalia Mędrzyk. Na przyjęcie po stronie Budowlanych powróciła Anna Bączyńska. Znakomicie w obronie spisywała się Karolina Garstka, a ważną kontrę wykorzystała ze skrzydła Salas (4:3). Znowu rywalkom kłopoty zagrywką sprawiła Silva. Pomimo krótkiego przestoju w środkowej fazie seta Chemik zaczął zmierzać po zwycięstwo w turnieju. Piłkę meczową zagwarantowała skutecznym atakiem Truszkina (24:15), a wygraną policzanek w turnieju przypieczętował podwójny blok na Twardowskiej (25:15)

Grot Budowlani Łódź – Grupa Azoty Chemik Police 1:3
(23:25, 16:25, 25:16, 15:25)

Budowlani: Bałdyga (1), Maciągowski (14), Lewandowska (7), Śmieszek (7), Bączyńska (5), Twardowska (8), Garstka (libero) oraz Nowicka (1), Kraiduba (3) i Leys (4)
Chemik : Kowalewska (2), Silva (18), Wasilewska (8), Truszkina (15), Mędrzyk (9), Salas (16), Maj-Erwardt (libero) oraz Grajber (1), Łukasik, Bednarek (3) i Polak

Trenerzy w drugim meczu dnia pomiędzy Radomką a ŁKS-em, którego stawką było trzecie miejsce również dokonali kilku zmian w wyjściowych składach. Okazało się, że kontuzja kostki Mii Jerkov nie była aż tak poważna. Siatkarki ŁKS-u w pierwszym secie długo prowadziły (16:11), ale po raz kolejny radomski zespół pokazał charakter i każda zawodniczka dołożyła cegiełkę do tego, żeby odrobić straty. Świetną obronę Bodasińskiej na kontrze wykorzystała Kubacka, a wygraną w pierwszym secie przypieczętowała Jerkov (25:22).

Drugiego seta na przyjęciu obok Aleksandry Wójcik rozpoczęła Daria Szczyrba, ale ta zmiana niewiele pomogła na kłopoty gospodyń w przyjęciu (9:4). Większy ciężar gry starała się wziąć na siebie Kowalińska, ale od bloku odbiła się Szczyrba (14:9). Radomka grała stabilnie i wywierała ogromną presję na linię przyjęcia ŁKS-u. Skuteczna ze środka była Laskowska (22:14), a starcie na siatce przegrała po długiej wymianie Skrzypkowska. Blok kończąc seta obiła Mucha (25:15).

Trener Jacek Skrok zdecydował się na kilka zmian w składzie tak więc Sonię Kubacką zastąpiła na środku Izabela Bałucka, Mię Jerkov na przyjęciu Oliwia Bałuk, a Annę Bodasińską na pozycji libero Agata Witkowska. Coraz lepiej w ataku spisywała się Szczyrba (7:6) i dzięki lepszej grze skrzydłowych po słabszym drugim secie ŁKS nawiązał równiejszą walkę. Asem grę punkt za punkt zakończyła Majka Szczepańska-Pogoda (21:19). Asa posłała Laskowska, a po skutecznym ataku Kowalińskiej zespoły rozpoczęły walkę na przewagi (24:24). Blok przedłużając spotkanie obiła Wójcik (26:24).

Dobrą obronę Korabiec na początku seta wykorzystała Szczyrba, a blok obiła Kwiatkowska (6:2). Szczelny blok ŁKS-u w wykonaniu duetu Kwiatkowska-Mori stanowił dla przyjmujących Radomki zaporę absolutnie nie do przebicia (10:4). W taśmę uderzyła Bałuk, a dzięki seriom zagrywek Joanny Pacak i Evy Mori ŁKS zbudował ogromną przewagę. Piłkę bez bloku w aut wysłała Renata Biała (25:9).

Atakiem ze środka tie-breaka otworzyła Izabela Bałucka. Dobra seria zagrywek Majki Szczepańskiej-Pogody pomogła Radomce wyjść na prowadzenie (7:4). Siatkarki ŁKS-u błędami zaczęły podawać dłoń rywalkom. Bez bloku w aut uderzyła Kowalińska (14:8). Skuteczny atak Majki Szczepańskiej-Pogody zamknął mecz (15:9).

ŁKS Commercecon Łódź – Eleclerc Radomka Radomska  2:3
(22:25, 15:25, 26:24, 25:9, 9:15)

ŁKS: Mori (7), Kowalińska (17), Pacak (14), Kwiatkowska (9), Wójcik (11), Skrzypkowska (2), Strasz (libero) oraz Korabiec (libero), Szczyrba, Edelman, Laszczyk i Gajewska
Radomka: Szpak (4), Azizova (10), Laskowska (8), Kubacka (5), Jerkov (6), Mucha (16), Bodasińska (libero) oraz Szczepańska-Pogoda (12), Zaborowska, Bałuk (3), Bałucka (7) i Biała (1)