Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Commercecon Cup: Chemik i Budowlani z kolejnymi wygranymi

Commercecon Cup: Chemik i Budowlani z kolejnymi wygranymi

Drugiego dnia Commercecon Cup spotkały się ze sobą Chemik Police i Eleclerc Radomka Radom, oraz ŁKS Commercecon Łódź z Grotem Budowlani Łódź. Pierwszy mecz dał okazję obu trenerom do rotowania składami, drugi zaś zapowiadał się ciekawie, ale wyraźną wygraną odniosła drużyna Grota Budowlanych Łódź.

Co ciekawe pierwszy mecz drugiego dnia Commercecon Cup oba zespoły wykorzystały jako szansę do sprawdzenia swoich rezerwowych. Na przestrzeni meczu bardzo dobrze pokazała się atakująca Radomki – Majka Szczepańska-Pogoda. Pierwszą przewagę zespół Jacka Skroka zdobył po tym jak najpierw skutecznym blokiem zatrzymał Wasilewską, a potem w aut bez bloku uderzyła Łukasik (11:9). Bardzo długo w hali łódzkiego AZS-u toczył się wyrównany pojedynek. Wyższy bieg w końcówce seta wrzuciły policzanki. Znakomitą serią zagrywek postraszyła rywalki Szczepańska-Pogoda. Radomska drużyna nie zmarnowała ciężko wypracowanej szansy i po tym jak blok obiła Mucha prowadziła (27:25).

Taki scenariusz pierwszej odsłony dał radomskiej drużynie mnóstwo energii. Seta od obicia bloku rozpoczęła Mucha. Bardzo podirytowany grą swojej drużyny trener Ferhat Akbas wziął przerwę na żądanie i to okazało się bardzo dobrą decyzją. Chwilę później w polu zagrywki pojawiła się Iga Wasilewska i dopiero dzięki krótkiej z Klaudią Laskowską Radomka mogła zrobić przejście (9:2). Chemik nie zwalniał jednak tempa skutecznie grając blokiem i prezentując coraz szerszy wachlarz zagrań w ataku. Kolejną serię zagrywek zanotowała Bednarek (20:6), a set zakończył się blokiem na Bałuk i błędem na zagrywce radomskiego zespołu (25:11).

Trzecią odsłonę w miejscu Wilmy Salas rozpoczęła Natalia Mędrzyk. Radomska drużyna pomimo wyraźnej porażki w drugiej odsłonie nie zwieszała głów, za to po stronie Chemika mnożyły się błędy własne. Po tym jak Kubacka zatrzymała Wasilewską na pojedynczym bloku trener Akbas zdecydował się sięgnąć po pomoc Kowalewskiej na pozycji rozgrywającej. Pewnie przechodzącą skończyła Kubacka (13:9). Irina Truszkina zastąpiła Igę Wasileską, a Paulina Maj-Erwardt zastąpiła Polę Nowakowską. Asa jeszcze posłała Szczepańska (15:9). Zmiany zadziałały na policki zespół pozytywnie. Pojedynczym blokiem Kubacką złapała Grajber (17:14). Ważną kontrę skończyła Łukasik, a poraz kolejny na zagrywce krwi rywalowi napsuła Bednarek (20:20). Seta zakończyły dwa błędy radomskiej drużyny, zagrywkę popsuła Szczepańska, a w aut bez bloku uderzyła Bałuk (25:23).

Decyzją Ferhata Akbasa czwartą odsłonę rozpoczęła szóstka, która zaczynała to spotkanie. Znowu dłuższą chwilę w polu zagrywki spędziła Iga Wasilewska (6:1). Radomskie skrzydłowe próbowały poderwać jeszcze zespół do walki, ale w siatkę uderzyła Laskowska (11:8). Na boisku pojawiła się więc w jej miejsce Izabela Bałucka. Coraz wyraźniejsza była dominacja Chemika. Od bloku odbiła się Biała, asa zagrała Łukasik, a ostatecznie zwycięstwo Polic uderzeniem z szóstej strefy przypieczętowała Grajber (25:13).

Chemik Police – Eleclerc Radomka Radom 3:1
(25:27,25:11,25:23,25:13)

Chemik: Polak (2), Grajber (16) Bednarek (12), Wasilewska (7), Salas (9), Łukasik (18), Nowakowska (libero) oraz Truszkina (3), Kowalewska, Maj-Erwardt (libero) i Mędrzyk (7)
Radomka: Laskowska (6), Szpak (7), Kubacka (8), Bałuk (11), Mucha (12), Szczepańska-Pogoda (9), Witkowska (libero) oraz Bałucka, Biała (1) i Zaborowska

Sporo zmian w stosunku do pierwszego dnia pojawiło się w szóstce gospodyń turnieju. Niestety z powodów zdrowotnych w meczu nie mogła zagrać Izabela Kowalińska. Szybko z drugiej piłki kiwnęła Nowicka, a Budowlane wyszły na przewagę dzięki dobrym zagrywkom Leys (6:3). Po stronie jej zespołu pojawiły się jednak błędy własne. Za to dobrze działał system blok-obrona. Kontrę z lewej strony skończyła Leys (14:11). Znakomicie w ataku spisywała się Daria Szczyrba. Pierwszą odsłonę na korzyść Budowlanych zaczęła przeważać zagrywka (23:19). Po skosie uderzyła Monika Bociek, a piłkę setową zdobyła obijając blok Leys (24:20). Błąd na zagrywce Bociek zakończył pierwszą odsłonę (25:22).

Od początku drugiego seta pobudzały się zawodniczki ŁKS-u, ale we znaki dawała im się zagrywka Leys (6:2). Trudną kontrę skończyła Twardowska, a w ataku pomyliła się Bociek (10:5). Przewaga Budowlanych rysowała się coraz widoczniej. Skutecznie kiwnęła jeszcze Mori (18:8). Piłkę setową dla swojej drużyny z prawego skrzydła zdobyła Leys (24:12) a wygraną w drugiej odsłonie przypieczętowała Kraiduba (25:12).

Po pewnej wygranej w trzecim secie trener Błażej Krzyształowicz zdecydował się przeprowadzić zmiany w składzie. Marię Stenzel zastąpiła Karolina Garstka, Julię Twardowską zaś Anna Bączyńska, a w miejscu Julii Nowickiej pojawiła się Paulina Bałdyga. Lepiej seta otworzyły siatkarki ŁKS-u. Blok pewnie obiła Kwiatkowska (7:4). Coraz lepiej spisywały się w ataku Wójcik i Szczyrba. Blok po długiej wymianie obiła Wójcik (19:12). Serią dobrych zagrywek punkty zdobywała Bociek, siatki dotknęła Maciągowski. Skutecznie kiwnęła kończąc seta Eva Mori (25:15).

Czwartego seta na rozegraniu po stronie gości rozpoczęła Julia Nowicka. Bez bloku w aut uderzyła Bociek i Budowlane prowadziły (5:2). Błąd w przyjęciu popełniła po zagrywce Twardowskiej Szczyrba. Do walki swój zespół próbowała poderwać jeszcze Nicole Edelman (14:11). Pomyliła się w ataku Kraiduba, a chwilę później kiwnęła Nowicka (21:16). Zdobywając piłkę meczową ze środka uderzyła Lewandowska, a obiciem bloku wygraną przypieczętowała Anastasia Kraiduba (25:20).

ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 1:3
(22:25, 12:25, 25:15, 20:25)

ŁKS: Mori (6), Bociek (18), Pacak (9), Kwiatkowska (5), Szczyrba (6), Wójcik (11), Strasz (libero) oraz Korabiec (libero), Skrzypkowska, Edelman (1) i Laszczyk
Budowlani: Nowicka (9), Kraiduba (15), Śmieszek (6), Pencova (6), Leys (10), Twardowska (9), Stenzel (libero) oraz Bałdyga, Bączyńska (3), Garstka (libero), Lewandowska (5) i Maciągowski