Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Commercecon Cup: Budowlane Łódź oraz Chemik Police z wygranymi

Commercecon Cup: Budowlane Łódź oraz Chemik Police z wygranymi

Pierwszy dzień przedsezonowego turnieju Commercecon Cup otworzyło starcie Grot Budowlanych Łódź z E.Leclerc Radomką Radom. Kontynuując dobrą przedsezonową passę wicemistrz kraju odniósł kolejne zwycięstwo. Meczem wieczoru było zaś spotkanie ŁKS-u Commercecon Łódź z Chemikiem Police. Jego poziom pozwalał myśleć, że nadchodzące 6 października w Kaliszu starcie o Superpuchar będzie bardzo ciekawe.

Pierwszy set meczu Budowlanych z Radomką uwidocznił po obu stronach problemy z przyjęciem, a zagrywką dawały się rywalkom we znaki po stronie gospodyń – Małgorzata Śmieszek, a po stronie gości chorwacka przyjmująca – Mia Jerkov. Asa serwisowego po wejściu na boisko zanotowała Anna Bączyńska (17:17). Skuteczne kontrataki z lewego skrzydła pozwoliły Radomce wyjść na prowadzenie (20:18). Szczelny blok Pencovej i Twardowskiej na Azizowej doprowadził do remisu (22:22), ale znowu skuteczna gra radomskich przyjmujących uspokoiła sytuację. Kontratak pewnie skończyła Emilia Mucha i tym samym Radomka objęła prowadzenie (25:23).

Łódzki zespół od początku drugiej odsłony bardzo dobrze grał na siatce, ale w ataku zacięła się Twardowska. Szpak zatrzymała ją pojedynczym blokiem i Radomka prowadziła (8:7). Ciężar gry na swoje barki w odpowiednim momencie wzięła na siebie nowo wybrana kapitan Budowlanych – Charlotte Leys, a coraz śmielej w tym elemencie poczynała sobie Anastasia Kraiduba (17:12). Dobrą zmianę za Emilię Muchę dała Oliwia Bałuk, a na siatce znakomicie radziła sobie Izabela Bałucka (22:18). Po podwójnym bloku na Jerkov i skutecznej kiwce Leys Budowlane doprowadziły do remisu w meczu wygrywając (25:20).

Trzeci set był bardzo nierówny. Skutecznie z drugiej piłki zaatakowała Paulina Szpak (9:8). Na kontrach skuteczna była Kraiduba, a w środkowej fazie seta oba zespoły dobrze grały blokiem. Bez bloku w aut uderzyła z obiegnięcia Kubacka. Skuteczna ze skrzydła była za to Leys, a wygraną Budowlanych w secie przypieczętował as kapitan zespołu (25:21).

Świetna seria zagrywek Klaudii Laskowskiej pozwoliła Radomce dobrze zacząć czwartą partię (6:1). Gospodynie wykonały przejście po ataku Kraiduby i odpowiedziały serią zagrywek Anny Lewandowskiej. Po radomskiej stronie mnożyły się błędy własne, ale pomimo nich Radomka nawiązała walkę próbując doprowadzić do tie-breaka, głównie dzięki wysiłkom Emilii Muchy i dobrej obronie (21:20). Obiegnięcie z jednej nogi skończyła doprowadzając do remisu Sonia Kubacka (24:24) skutecznie kontrę skończyła Kraiduba, a w ataku pomyliła się za to Szczepańska (26:24)

Grot Budowlani Łódź – E.Leclerc Radomka Radom 3:1
(23:25, 25:20, 25:21, 26:24)

Budowlani: Nowicka (4), Kraiduba (27), Pencova (7), Śmieszek (6), Twardowska (3), Leys (15), Stenzel (libero) oraz Bączyńska (9), Bałdyga, Maciągowski (3) i Lewandowska
Radomka: Szpak (5), Jerkov (11), Bałucka (4), Kubacka (9), Mucha (22), Azizowa (8), Witkowska (libero) oraz Bałuk, Szczepańska-Pogoda (10) i Laskowska (5)

W drugim meczu turnieju ŁKS Commercecon Łódź zmierzył się z Chemikiem Police. Od początku spotkania znakomicie grały obie atakujące. Dwupunktowe prowadzenie Chemikowi dał blok na Skrzypkowskiej (14:12). Po stronie Chemika bardzo dobrze funkcjonowała gra blok-obrona, a po stronie ŁKS-u świetnie prezentowała się Nicole Edelman. Dobrym pomysłem okazało się wprowadzenie na zagrywkę młodziutkiej Oliwii Laszczyk, a ważną kontrę skończyła Skrzypkowska. Przepychankę na siatce z Marleną Kowalewską wygrała Daria Szczyrba (24:24). Końcówka seta była naprawdę zacięta, ale w ważnym momencie dwa ataki bez bloku w aut wysłała Łukasik (29:28). Ważną postacią okazała się Irina Truszkina, a set zakończył się asem Kowalewskiej i błędem przejścia środkowej linii popełnionym przez Edelman (35:33).

Rozpoczynając drugą odsłonę policzanki szybko zdobyły przewagę po skutecznych zagrywkach Igi Wasilewskiej (5:2). Siatkarki ŁKS-u nie zamierzały się jednak poddawać. Czujnie grały na siatce, a dzięki krótkiej Ewy Kwiatkowskiej doprowadziły do remisu (10:10). Ponownie łodziankom we znaki dała się zagrywka Wasilewskiej, oraz Kowalewskiej. Po ataku Mędrzyk Chemik miał piłkę setową, a blok obiła Salas (25:21).

Podrażnione wynikiem meczu zawodniczki ŁKS-u ze znacznie większą werwą otworzyły trzecią odsłonę, policzanki pomagały też nieco błędami własnymi. As serwisowy Skrzypkowskiej (8:3) zmusił Ferhata Akbasa do poproszenia o przerwę. Po serii zagrywek Salas i skutecznym bloku na Kowalińskiej, oraz kolejnym asie kubańskiej przyjmującej mieliśmy remis (12:12). Coraz bardziej we znaki ŁKS-owi dawała się Salas punktując blokiem (25:16)

ŁKS Commercecon Łódź – Chemik Police 0:3
(33:35, 21:25, 16:25)

ŁKS: Edelman (3), Kowalińska (16), Pacak (5), Kwiatkowska (4), Skrzypkowska (8), Szczyrba (14), Strasz (libero) oraz Laszczyk, Gajewska i Korabiec (libero)
Chemik: Kowalewska (7), Łukasik (8), Truszkina (9), Wasilewska (16), Salas (20), Mędrzyk (13), Maj-Erwardt (libero)