Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Come back do Impelu Wrocław

Come back do Impelu Wrocław

fot. Łukasz Krzywański

Coraz mniej niewiadomych jest w składzie Impelu Wrocław na nadchodzący sezon. W piątek wyjaśniło się, że Joanna Kaczor o miejsce w podstawowym składzie rywalizowała będzie z Katarzyną Konieczną, która do gry w siatkówkę wraca po urlopie macierzyńskim. Zawodniczka w przeszłości broniła już barw dolnośląskiego zespołu, choć ostatnio była siatkarką ekipy z Dąbrowy Górniczej.

Wrocławscy kibice oglądać duet Kaczor – Konieczna mogli już dwa sezony temu, kiedy to Impel Wrocław osiągnął najlepszy w historii tytuł – wicemistrza Polski. Po zakończeniu sezonu Katarzyna Konieczna przeniosła się do Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza. Ubiegły rok siatkarka poświęciła swojej rodzinie, decydując się na urlop macierzyński. Teraz powraca, by ponownie w biało-zielonych barwach walczyć na parkietach Orlen Ligi.Katarzyna Konieczna to wielokrotna medalistka mistrzostw Polski. W swoim CV może pochwalić się grą dla PTPS-u Piła czy PGE Atomu Trefla Sopot. Z tą ostatnią drużyną świętowała swoje największe klubowe sukcesy. Oprócz tego na koncie atakującej jest ponad 30 występów w reprezentacji Polski, z którą zdobyła brązowy medal letniej uniwersjady w 2009 roku. – Z Kasią Konieczną pracowaliśmy przez dwa sezony i była to współpraca bardzo udana – w ostatnim sezonie zakończona medalem. Kasia została wtedy bohaterką półfinałów z drużyną z Sopotu. Powrót takiej zawodniczki do naszego klubu to także dowód na to, że przez te lata potrafiliśmy sobie wypracować dobrą markę. Jesteśmy w pełni profesjonalnym klubem, a to na pewno jedna z gwarancji dla zawodniczek – mówi Jacek Grabowski, prezes zarządu Impel Volleyball S.A.

Radości nie kryje sama zawodniczka, która dzięki grze w Impelu będzie miała szansę częściej spędzać swój wolny czas z rodziną. – Cztery lata temu rozpoczęłam swoją przygodę z Impelem Wrocław. Wtedy zakochałam się we Wrocławiu. Miasto i ludzie zafascynowali mnie do tego stopnia, że razem z mężem postanowiliśmy się osiedlić w stolicy Dolnego Śląska. Jeśli chodzi o klub – mam z nim związane tylko dobre wspomnienia – zarówno z mojej strony, jak i klubu wcześniejsza współpraca była bardzo udana. Cieszę się, że właśnie tu będę mogła reaktywować swoją siatkarską karierę – komentuje sprawę transferu Katarzyna Konieczna, atakująca Impelu Wrocław.

Zobacz również
Karuzela transferowa Orlen Ligi na sezon 2016/2017

źródło: impelwroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved