Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Co słychać w Victorii PWSZ Wałbrzych?

Co słychać w Victorii PWSZ Wałbrzych?

fot. http://victoria.pwsz.com.pl/

Przez ostatnie tygodnie niewiele informacji wypływało z obozu Victorii PWSZ Wałbrzych. Wynikało to z faktu, że nie miała ona przedłużonej umowy z głównym sponsorem. W drugiej połowie czerwca działacze klubu doczekali się na nową umowę sponsorską z WZK Victoria, dzięki czemu obecnie trwają rozmowy z trenerami i zawodnikami, którzy mogliby zasilić wałbrzyski zespół.

Wiele zespołów I ligi skompletowało już składy na sezon 2016/2017, tymczasem z obozu Victorii PWSZ Wałbrzych przez ostatnie tygodnie nie napływały żadne wieści. W końcu to się zmieniło. Działaczom udało się przedłużyć współpracę z dotychczasowym głównym sponsorem, a więc nie ma zagrożenia, że drużyna nie przystąpi do rozgrywek. – Nastąpiły takie zmiany polityczno-gospodarcze w kraju, że musieliśmy dostosować się do obecnych realiów – powiedział Henryk Walentas, który nie ukrywa, że odetchnął z ulgą po podpisaniu nowej umowy sponsorskiej. – Miałem obawy. Jeśli Jastrzębska Spółka Węglowa, czyli właścicielka Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria, nie wyraziłaby zgody na sponsoring, to miasto nie byłoby w stanie udźwignąć finansowania klubu. Nie wolno mi było podpisać jakiejkolwiek umowy z trenerem lub zawodnikiem, jeśli nie miałem w ręku podpisanej umowy sponsorskiej – dodał prezes wałbrzyskiego klubu.Pod koniec czerwca budowanie składu i sztabu trenerskiego Victorii na najbliższy sezon nabiera tempa. Jest to możliwe dzięki temu, że główny sponsor wałbrzyskiego klubu przedłużył z nim umowę. – Mamy przyznaną transzę od głównego naszego sponsora, czyli Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria, także w najbliższym czasie wyregulujemy nieduże zaległości. Na 7 lipca jestem umówiony na spotkanie z prezydentem miasta. Wówczas zostaną wyregulowane zaległości, które miasto ma względem klubu. Wtedy będziemy spokojnie podpisywali kontrakty, a w najbliższych dniach oficjalnie zgłosimy zespół do rozgrywek – skomentował Walentas.

Zanosi się na to, że w Victorii dojdzie do rewolucji kadrowej, bowiem większość zawodników nie chciała czekać i związała się umowami z innymi zespołami. Na razie w dolnośląskim klubie ważne umowy mają wychowankowie, czyli Paweł Olszewski, Sebastian Zieliński i Michał Szydłowski. Bardzo prawdopodobne jest również, że w Victorii pozostanie Marcin Mierzejewski. Jednak kluczowe będzie zatrudnienie nowego szkoleniowca, który przejmie schedę po Krzysztofie Janczaku. Najprawdopodobniej stanie się to do końca tego tygodnia. Prezes wałbrzyskiego klubu nie ukrywa też, że w składzie chętnie widziałby młodych i perspektywicznych graczy. – Byłbym zwolennikiem ściągnięcia kilku młodych chłopców, którzy grali w I lidze lub Młodej Lidze. Podpisalibyśmy z nimi umowy na dwa, trzy lata, a warunkiem gry byłoby podjęcie studiów, bo to jest potrzebne każdemu z nas – zakończył Walentas.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn w sezonie 2016/2017

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved