Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Co dalej z Zenitem Kazań?

Co dalej z Zenitem Kazań?

fot. CEV

Siatkarze Zenitu Kazań z okazałym pucharem za wygranie Ligi Mistrzów odlecieli z Krakowa do Rosji wyczarterowanym samolotem. Władimir Alekno, który wygrał Ligę Mistrzów po raz trzeci w swojej karierze, ma teraz zadanie zbudowania zespołu na kolejny sezon. A będzie to zadanie nie takie łatwe.

Zenit pod wodzą Władimira Alekny zagra jeszcze w tym sezonie w Sofii na meczu pożegnalnym Władimira Nikołowa, wieloletniego reprezentanta Bułgarii. Swój udział w tym spotkaniu zapowiedzieli już Wilfredo Leon oraz Teodor Salparow. Obaj zagraniczni zawodnicy klubu z Kazania zostaną na przyszły sezon w drużynie, obu zresztą Władimir Alekno bardzo chwalił w tym sezonie. Salparow jest już pogodzony z tym, że może grać tylko w Lidze Mistrzów, dając tym samym odpocząć w trakcie sezonu Aleksiejowi Werbowowi. Przyszłość Werbowa w Kazaniu stoi jeszcze pod znakiem zapytania, ale na tej pozycji nie ma zbyt wielu zawodników rosyjskich o podobnych umiejętnościach, biorąc pod uwagę problemy Aleksieja Obmoczajewa.Z 14 zawodników, którzy przylecieli na finał Ligi Mistrzów do Krakowa, kilku będzie musiało zmienić barwy klubowe. Na pewno opuszczą Zenit Aleksiej Spiridonow i Wiktor Poletajew. Pierwszy przenosi się do Jeniseja Krasnojarsk, drugi rozważa propozycje Gazpromu Surgut i Fakieła Nowyj Urengoj. Zespół opuści również 37-letni Aleksiej Kuleszow, który po zdobyciu trzeciego złotego medalu w Lidze Mistrzów zamierza zakończyć już karierę. Podobne plany ma 35-letni libero Władisław Babiczew, który całą swoją karierę spędził w klubie z rodzinnego miasta.

W klubie mają zostać mający ważne kontrakty Matt Anderson oraz Aleksander Butko. Ważny kontrakt ma również środkowy Iwan Demiakow, który w tym sezonie grał o wiele więcej niż w poprzednim. Nie wiadomo, co z pozostałymi środkowymi Zenitu – Andriejem Aszczewem i Aleksandrem Gucalukiem. Obaj chcą zostać na kolejny sezon w Kazaniu, ale nie wiadomo jeszcze, jaka będzie decyzja klubu. Nikt nie podważa w klubie pozycji Maksima Michajłowa, który jest kluczowym zawodnikiem w drużynie.

Nad swoją przyszłością zastanawia się 25-letni rozgrywający Igor Kobzar, który pali się do gry, jednak przybycie do Kazania Aleksandra Butko nie było dla niego zbyt szczęśliwym rozwiązaniem pod tym względem. Zawodnik ma ważny kontrakt z Zenitem, ale według rosyjskiej prasy do klubu wpłynęły propozycje wypożyczenia Kobzara z ligi włoskiej i… PlusLigi. W Kazaniu raczej na pewno pozostanie Jewgienij Siwożelez, który z powodu kontuzji nie wystąpił w Krakowie, ale jest dla Zenitu ważnym zawodnikiem, który w każdym momencie może wejść na boisko i pociągnąć grę zespołu.

Dla Władimira Alekny potrzeba zmian jest oczywista. Zespół już w październiku w nowym składzie ma wystąpić w Klubowych Mistrzostwach Świata. Wszystko wskazuje na to, że odbędą się one w Brazylii, ale zdaniem rosyjskiej prasy rozpatrywane są też opcje rozegrania turnieju w Polsce lub Iranie.

źródło: inf. własna, sport-express.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved