Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Co dalej z siatkówką męską w Częstochowie?

Co dalej z siatkówką męską w Częstochowie?

fot. archiwum

Będą derby Częstochowy?! – Wszystko wskazuje, że będą, choć ciągle nie mogę się pogodzić z faktem, jak zostaliśmy „wykołowani” – twierdzi dyrektor sportowy AZS-u Ryszard Bosek. – Teraz zespół musi być bardziej skuteczny i dlatego poczyniliśmy pewne korekty personalne – twierdzi z kolei trener Radosław Panas, szkoleniowiec Norwida Częstochowa.

Wokół akademickiego klubu zapanowała jakże niepokojąca cisza. Jak będzie prezentował się zespół? Kto będzie trenerem? W której hali będą występowali akademicy? Na razie na te pytania nie znajdujemy odpowiedzi. Czy będą derby miasta? – Na pewno, choć nadal ubolewam nad tym, co się stało – po raz kolejny podkreśla dyrektor Ryszard Bosek.Nie wiem, czy w mieście są potrzebne dwa kluby, ale to zupełnie inny rozdział. Na razie czujemy się jak pięściarz po nokaucie. A po nokaucie bokser ma 3 miesiące odpoczynku. My tak długo nie potrzebujemy pauzować, ale się zbieramy i niebawem powinniśmy poznać niektóre szczegóły związane z zespołem.Czasu ucieka i większość pierwszoligowców ma już skompletowane składy. Akademicy zaliczyli falstart, ale może, przynajmniej w części, odrobią stracony dystans.

Tymczasem drugi częstochowski pierwszoligowiec przygotowuje się do sezonu. – Tylko się cieszyć, że będziemy mogli wystąpić w I lidze, bo przecież 95% zespołu to młodzi chłopcy, dla których I liga jest doskonałym poligonem doświadczalnym – dodaje trener Radosław Panas.To niezwykle wymagająca oraz wyrównana liga i wszyscy zbieraliśmy doświadczenia. Teraz zespół musi być bardziej skuteczny i dlatego poczyniliśmy pewne korekty personalne.

Jakub Oczko pożegnał się z zespołem i zaczyna pracę trenerską. Jego miejsce zajął 24-letni rozgrywający Jakub Nowosielski, zaś Damian Wdowiak na pozycji atakującego zastąpi Michała Kaczyńskiego. Z kolei do grona przyjmujących dołączył Kamil Maruszczyk.Norwid ma skład skompletowany, choć mogą jeszcze zajść drobne, kosmetyczne zmiany. Zespół będzie na pewno występował we własnej hali, gdzie czuje się najlepiej – zadeklarował trener Panas.

Exact Systems Norwid Częstochowa, prowadzony przez trenera Radosława Panasa, w barażu o utrzymanie się w lidze z Victorią Wałbrzych przegrał rywalizację 2-3 (ostatni mecz 13). Kluby I-ligowe do 15 czerwca miały złożyć aplikacje do związku z deklaracją zgłoszenia do rozgrywek. Klub z Wałbrzycha miał poważne kłopoty i w przewidzianym terminie tego nie uczynił. Związek wysłał do częstochowskiego Norwida zapytanie, czy jest zainteresowany grą w I lidze. – Oczywiście, że nasza odpowiedź była natychmiastowa i na tak – przekonuje trener Radosław Panas. – Jako beniaminek wcale nie byliśmy chłopakami do bicia i bodaj 12, 13 meczów przegraliśmy po tie-breaku. Gdyby wyniki był odwrotne i gdybyśmy dodali te punkty, bylibyśmy w górnej części tabeli i gralibyśmy w play-off. Zdobyliśmy pewne doświadczenie i uznaliśmy, że warto podjąć wyzwanie. Dlatego była decyzja na tak i gdy otrzymaliśmy potwierdzenie, zaczęliśmy robić drobne ruchy kadrowe, by wzmocnić zespół.

Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved