Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Co czeka reprezentację Polski siatkarzy przed MŚ?

Co czeka reprezentację Polski siatkarzy przed MŚ?

fot. Katarzyna Antczak

Niecałe dwa tygodnie urlopów zostały polskim siatkarzom. 29 lipca biało-czerwoni spotykają się w Zakopanem i ruszają do ciężkiej pracy przed MŚ. Sierpień i wrzesień mistrzowie świata spędzą niezwykle pracowicie, czeka ich cykl zgrupowań i kolejny w tym roku maraton gier. Ile ich będzie? To zależy od postawy siatkarzy w mistrzostwach i od tego, jak daleko dotrą w turnieju.

Po pierwszej części sezonu reprezentacyjnego, która była dla biało-czerwonych niezwykle intensywna – Polacy rozegrali 17 oficjalnych meczów Siatkarskiej Ligi Narodów i dwa sparingi z Kanadą – powoli kończą się urlopy naszym reprezentantom i znów trzeba będzie wracać do pracy. Tym razem nasz zespół najpierw zawita do Zakopanego, gdzie spędzi niemal dwa tygodnie na pierwszym obozie przed MŚ. Co ciekawe Vital Heynen wybrał zakopiański COS na pierwszy obóz przed MŚ, tak samo jak 44 lata temu legendarny Hubert Jerzy Wagner.Wiosną 1974 roku, w tym samym czasie co kadra siatkarzy, pod Tatrami trenowali też piłkarze Kazimierza Górskiego. Zakopiański COS, by ugościć dwie najlepsze reprezentacje w kraju, codziennie wysyłał do Krakowa dostawczego żuka, który jechał do Pewexu. W tym sklepie, w którym płaciło się dolarami lub bonami, robiono zaopatrzenie dla biało-czerwonych. Zawodnicy mieli pod dostatkiem m.in. bananów i pomarańczy, które do zwykłych sklepów dostarczano w ograniczonych ilościach i bardzo rzadko, zwykle tylko przed świętami.

Po zakończeniu obozu w górach siatkarze wrócą do doskonale sobie znanej Spały i będą trenować w niej do 16-17 sierpnia. Na dwa dni przeniosą się potem do Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie czekają ich dwa sparingi z Czechami. Później przeniosą się do Krakowa, w którym od 24 do 26 sierpnia zagrają generalny test przed mundialem, XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera i zmierzą się z Rosją, Francją i Kanadą. Koniec sierpnia i początek września to będzie czas na ostatnie szlify przed turniejem, 5 września w Szczecinie nasz zespół sprawdzą jeszcze Belgowie pod wodzą Andrei Anastasiego, a później mistrzowie świata ruszą już do Bułgarii.

W Warnie reprezentacja Polski rozegra pierwszy mecz MŚ 12 września, a jej rywalem będzie reprezentacja Kuby. Biało-czerwoni trafili do grupy D, w której zmierzą się też z Bułgarią, Finlandią, Iranem i Portoryko. Awans do drugiej rundy uzyskają cztery najlepsze zespoły z sześciu. W zależności od wyników nasz zespół trafi do jednej z czterech grup drugiej rundy MŚ. Później będzie musiał walczyć o awans do czołowej szóstki, następnie do półfinału i finału.

Plany reprezentacji Polski na drugą część sezonu 2018:

29 lipca – 8 sierpnia – zgrupowanie w Zakopanem
9-16 sierpnia – zgrupowanie w Spale
17-18 sierpnia – mecze sparingowe z Czechami w Ostrowcu Świętokrzyskim
20-26 sierpnia – zgrupowanie w Krakowie
24-26 sierpnia – XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera
5 września – mecz sparingowy z Belgią w Szczecinie
6 września – wylot na mistrzostwa świata do Bułgarii
9-30 września – mistrzostwa świata siatkarzy

źródło: eurosport.interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved