Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Cincinnati Open: Złote Amerykanki, brąz dla Hiszpanek

Cincinnati Open: Złote Amerykanki, brąz dla Hiszpanek

Dwa jednostronne pojedynki rozegrały siatkarki w półfinałach Cincinnati Open. W pierwszym z nich zdecydowanie wygrały Xue/X.Y. Xia, natomiast w drugim górą była amerykańska para Walsh/Ross. Mecz o brązowy medal również odbył się bez większych niespodzianek. Hiszpański duet Liliana/Elsa bez większych problemów pokonał Sophie van Gestel i Jantine van der Vlist. Najwięcej emocji przysporzył finał Cincinnati Open, w którym 2:1 wygrały Amerykanki.

Półfinały:

Po nieco ponad trzydzieści minut trwały oba półfinały Cincinnati Open. W pierwszym z nich chiński duet Xue/X.Y. Xia, który do tej pory w turnieju stracił zaledwie seta, zdecydowanie wygrał z holenderską parą van der Vlist/van Gestel 2:0. Tylko w pierwszym secie Holenderki stawiły zdecydowany opór przeciwniczkom, jednak nie udało im się zwyciężyć. Chinki bardzo dobrze zagrywały, dwukrotnie w tym elemencie punktowała Chen Xue. Również ta zawodniczka górowała na siatce nad przeciwniczkami.

W drugim półfinałowym starciu faworytki całego turnieju, Amerykanki Kerri Walsh i April Ross, nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem hiszpańskiego duetu Liliana/Elsa. Reprezentantki USA brylowały w każdym elemencie, znacznie lepiej zachowywały się na siatce i skutecznie blokowały. Dodatkowo Walsh Jennings posłała w kierunku przeciwniczek dwa asy serwisowe. Pomimo starań Hiszpanki w dwóch setach zdołały zdobyć łącznie tylko 30 punktów, przez co Cincinnati Open zakończą w najlepszym wypadku na 3. miejscu.

Xue/X.Y. Xia CHN [13] – van der Vlist/van Gestel NED [11] 2:0
(21:19, 21:17)

Walsh/Ross USA [1] – Liliana/Elsa ESP [4] 2:0
(21:14, 21:16)

Mecz o trzecie miejsce przebiegał podobnie jak półfinały. Liliana Fernandez i Elsa Baquerizo zdeklasowały Sophie van Gestel i Jantine van der Vlist, zdobywając brązowy medal. Hiszpanki znacznie lepiej atakowały, dzięki czemu gładko wygrały bez straty seta. Jedynie na początku drugiego seta Holenderki starały się walczyć na równi z przeciwniczkami, jednak ostatecznie nie zdołały przedłużyć meczu o brąz. – Wyszłyśmy bardzo silne i starałyśmy się być bardzo pewne siebie. Walczyłyśmy o każdą piłkę i wygrałyśmy – skomentowała pojedynek Baquerizo. – Miałyśmy trochę wzlotów i upadków w początkowej fazie drugiego seta, ale uważam, że w końcówce zagrałyśmy bardzo dobrze – wtórowała jej Fernandez.

O 3. miejsce:
Liliana/Elsa ESP [4] – van der Vlist/van Gestel NED [11] 2:0
(21:17, 21:18)

Finałowy pojedynek od początku dostarczał wielu emocji. Żadna z par nie była w stanie wyjść na wyraźne prowadzenie, jednak ostatecznie w pierwszym secie minimalnie lepsze okazały się Chinki (22:20). Podrażnione porażką Amerykanki od efektownego prowadzenia rozpoczęły drugą partię (10:4), jednak z czasem przeciwniczki zaczęły odrabiać straty (13:14). Xue i Xia nie udało się pójść za ciosem i do końca tej odsłony zdołały zdobyć zaledwie jeden punkt, bowiem Walsh i Ross wygrały 21:14. Od początku decydującej odsłony trwała wyrównana walka, minimalną przewagę utrzymywały Amerykanki. Z czasem różnica punktowa wzrosła do 5 punktów, jednak i to nie zraziło Chinek, które do końca walczyły o zwycięstwo, w decydującym momencie doprowadzając do wyrównania (14:14). Ostatecznie po emocjonującej grze na przewagi lepsze okazały się Amerykanki i to one po ponadgodzinnym pojedynku odebrały złote medale Cincinnati Open.