Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Cincinnati Open: „Main draw” nie dla Trałki i Jagody

Cincinnati Open: „Main draw” nie dla Trałki i Jagody

fot. archiwum

Jedno zwycięstwo i porażkę zanotowała polska para – Szymon Trałka i Marcin Jagoda, podczas kwalifikacji do turnieju Cincinnati Open w Stanach Zjednoczonych. Polacy po zwycięstwie z amerykańską parą Paulis/Satterfield, w decydującej o awansie do turnieju głównego rundzie musieli uznać wyższość duetu z USA Crabb/Crabb.

Polska para, rozstawiona w kwalifikacjach z najniższym numerem – 17, zaczęła rywalizację od pierwszej rundy eliminacji, w której zmierzyła się z gospodarzami – Paulisem i Satterfieldem. Biało-czerwoni w pierwszym secie rozprawili się dość łatwo z przeciwnikami. W drugiej odsłonie rywale postawili większy opór i wszystko rozstrzygało się w zaciętej końcówce. W niej więcej zimnej krwi zachowali doświadczeni Polacy i wygrywając na przewagi, 23:21, zameldowali się w drugiej rundzie. Co ciekawe mecz naszych rodaków z Amerykanami był jedynym pojedynkiem w pierwszej rundzie, gdyż oba teamy rozstawiono z najniższymi numerami, a ponadto w eliminacjach brała udział nieparzysta liczba zespołów.Po zwycięstwie z reprezentantami USA przyszedł czas na kolejny zespół ze Stanów Zjednoczonych. Tym razem naprzeciw Trałki i Jagody stanął duet Crabb/Crabb. Zwycięzcy uzyskiwali awans do „main draw”. Przegrani żegnali się z rozgrywkami w Cincinnati. Amerykanie, rozstawieni w kwalifikacjach z numerem 1, rozbili biało-czerwonych w premierowej odsłonie do 12. W drugiej partii walki było o wiele więcej, lecz ostatecznie to gospodarze triumfowali 21:18 i zapewnili sobie promocję do turnieju głównego.

Porażka Trałki i Jagody w kwalifikacjach oznacza, że w „main draw” Cincinnati Open zobaczymy dwie polskie pary – Macieja Kosiaka i Maciej Rudola oraz Michał Bryla i Kacpra Kujawiaka.

I runda:
Trałka/Jagoda POL [17] – Paulis/Satterfield USA [16] 2:0
(21:16, 23:21)

II runda:
Crabb/Crabb USA [1]  – Trałka/Jagoda POL [17] 2:0
(21:12, 21:18)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved