Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Ciekawy transfer BlueSoft Mazovii Warszawa

Po wycofaniu się z pierwszoligowych rozgrywek PSPS-u Chemika Police jego zawodniczki szukają nowego pracodawcy. Kapitan drużyny – Izabela Zackiewicz – zdecydowała się dołączyć do drugoligowego zespołu ze stolicy – BlueSoft Mazovii Warszawa. – Chcąc bić się o I ligę, potrzebowaliśmy zawodniczki, która swoim doświadczeniem oraz ograniem jest w stanie poprowadzić zespół do wygranej – powiedział o transferze trener stołecznej drużyny – Jakub Ślusarczyk.

28-letnia przyjmująca sezon 2016/2017 rozpoczęła w I lidze jako kapitan PSPS-u Chemika Police. Zespół ten ze względów finansowych musiał wycofać się z rozgrywek już pod koniec listopada. W związku z tym Izabela Zackiewicz wraz ze swoimi dotychczasowymi koleżankami z drużyny zmuszona była w trakcie sezonu szukać nowego pracodawcy. Jeszcze do niedawna doświadczona przyjmująca rozmawiała z kilkoma klubami. Istniała nawet szansa, że siatkarka dołączy do orlenligowego PTPS-u Piła. – Były rozmowy, znam się z trenerem Jackiem Pasińskim z innego klubu, gdzie razem pracowaliśmy, więc nasze rozmowy były mniej lub bardziej poważne – przyznała w jednym z wywiadów przyjmująca.Ostatecznie okazało się jednak, że była siatkarka PSPS-u Chemika sezon dokończy na niższym szczeblu rozgrywkowym. Zackiewicz będzie reprezentowała barwy drugoligowej BlueSoft Mazovii Warszawa. Przyjmująca zadebiutowała już w nowym zespole – 30 grudnia zagrała podczas turnieju towarzyskiego. Stołeczna drużyna nie ukrywa pierwszoligowych aspiracji. – Chcąc bić się o I ligę, potrzebowaliśmy zawodniczki, która swoim doświadczeniem oraz ograniem jest w stanie poprowadzić zespół do wygranej. Taką zawodniczką jest Iza Zackiewicz. Jej zadaniem jest pomóc zespołowi – przyznał trener Jakub Ślusarczyk. – Dobre jest to, że w ekipie jest rywalizacja o pozycję, bo młode nie odpuszczają. Z dobrej strony pokazała się Oliwia Sieradzkaw w starciu z AWF-em, a z kolei Natalka Bielińska w Turnieju Noworocznym również pokazała, że chce grać w „szóstce” – dodał szkoleniowiec.

BlueSoft Mazovia Warszawa po trzynastu kolejkach plasuje się na drugim miejscu w tabeli trzeciej grupy II ligi kobiet. Do lidera – AZS-u AWF Warszawa traci cztery punkty, jednak rozegrała o jedno spotkanie mniej. Najbliższy mecz ligowy nowy zespół Izabeli Zackiewicz rozegra 7 stycznia, kiedy to przed własną publicznością podejmie zajmujący obecnie 4. lokatę WTS Włocławek.

Zobacz również:
Wyniki i tabela 3. gr. II ligi kobiet

źródło: mazowieckasiatkowka.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved