Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Chrobry Głogów utrzymał się w II lidze mężczyzn

Chrobry Głogów utrzymał się w II lidze mężczyzn

Zwycięstwem SPS-u Chrobrego Głogów zakończyła się trzymeczowa rywalizacja o utrzymanie miejsca w gronie drugoligowców. Głogowscy siatkarze wygrali oba weekendowe mecze z Volleyem Gubin przed własną publicznością, natomiast w środę dopełnili formalności, pokonując rywala na jego parkiecie bez straty seta. Zespół z Gubina spadł do ligi wojewódzkiej.

Siatkarze SPS-u Chrobrego Głogów zakończyli rundę zasadniczą sezonu 2015/2016 na przedostatnim miejscu w tabeli drugoligowej grupy 2, w związku z czym musieli walczyć o utrzymanie miejsca w rozgrywkach. Ich rywalem był ostatni w tabeli Volley Gubin. Dwa wcześniejsze mecze zakończyły się wygranymi pomarańczowo-czarnych i teraz także byli oni faworytem starcia. Podopieczni duetu Dominik Walenciej – Artur Pawluś wykonali swoje zadanie i w bardzo dobrym stylu pokonali zespół z Gubina.Pierwszy mecz rozegrano w sobotę na parkiecie Szkoły Podstawowej nr 12. Głogowianie bez większych problemów poradzili sobie z gubińskim zespołem i rozstrzygnęli losy spotkania w trzech setach. Premierowa odsłona zakończyła się zwycięstwem gospodarzy do 18, natomiast w kolejnych przyjezdni ugrali zaledwie 13 i 11 punktów. Pomarańczowo-czarni zrobili więc pierwszy krok w kierunku utrzymania i mieli przewagę przed rozgrywanym dzień później drugim starciem. Niedzielną konfrontację lepiej rozpoczęli siatkarze Volleya Gubin, którzy po zaciętej partii zwyciężyli 27:25. W trzech kolejnych setach do głosu doszli jednak głogowianie. Zawodnicy SPS-u Chrobrego Głogów wygrali drugą odsłonę 25:19, wyrównując stan rywalizacji. Miejscowi górą byli także w kolejnych partiach, które kończyły się wynikami 25:22 oraz 25:19.

Do pełni szczęścia ekipie duetu Walenciej – Pawluś brakowało trzeciego zwycięstwa, które zapewniłoby im miejsce w gronie drugoligowców na kolejny sezon. O nie głogowianie walczyli w środę w Gubinie. Podobnie jak w pierwszym starciu na parkiecie SP 12 pomarańczowo-czarni zdominowali przeciwnika i pewnie wygrali, nie tracąc przy tym ani jednego seta. Gospodarze próbowali nawiązać walkę tylko w ostatniej partii, która zakończyła się czteropunktową wygraną zespołu z Głogowa (25:21). Wcześniej SPS Chrobry Głogów zwyciężał 25:18 oraz 25:15.

Walka o utrzymanie zakończyła się więc sukcesem siatkarzy SPS-u Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni bez większych problemów wygrali trzy konfrontacje z drużyną z Gubina i mogą już myśleć o następnym sezonie siatkarskiej drugiej ligi.

Volley Gubin – Chrobry Głogów 0:3
(18:25, 15:25, 21:25)

stan rywalizacji play-out: 3:0 dla Chrobrego

Zobacz również:
Wyniki play-off gr. 2 II ligi mężczyzn

źródło: miedziak.info.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved