Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Christina Rusewa: Przymusowa przerwa jest dziwna, jesteśmy przyzwyczajeni do wysiłku

Christina Rusewa: Przymusowa przerwa jest dziwna, jesteśmy przyzwyczajeni do wysiłku

fot. cev.eu

Dla przyzwyczajonych do nieustannego wysiłku sportowców spowodowana koronawirusem przymusowa przerwa jest trudna do zniesienia. – Może wszyscy poczuli się dobrze na początku przerwy, ponieważ mogliśmy spędzić czas z rodziną, do czego przecież nie jesteśmy przyzwyczajeni. Teraz każdemu z nas brakuje już treningów. Niech to się wreszcie skończy – skomentowała Christina Rusewa, bułgarska siatkarka, która w 2019 r. urodziła dziecko, ale po trzech miesiącach powróciła do sportu.

Jak radzisz sobie w aktualnej sytuacji?Christina Rusewa: – Mam dziecko, więc na nudę narzekać nie można, każdy dzień przynosi coś nowego. Jeśli chodzi o mnie, to ćwiczę jedynie z mężem. Kupiliśmy hantle i sztangi, abyśmy mogli trenować tak, jak kiedyś.

Jakie działania zostały podjęte w Bułgarii?

– Na szczęście władze szybko zareagowały, dzięki czemu sytuacja jest pod kontrolą i odsetek ofiar póki co jest stosunkowo niski w porównaniu do liczby zachorowań i zgonów w innych krajach.

Jak twoim zdaniem będzie wyglądać siatkówka po epidemii?

– Na pewno koronawirus będzie miał ogromny wpływ na przyszły sezon, ale chyba jeszcze nikt nie jest w stanie przewidzieć, co dokładnie się zmieni. Mam nadzieję, że wszyscy zaangażowani, więc nie tylko zawodnicy, ale również i kibice, pracownicy klubów i federacji, będą robić wszystko, byśmy mogli wrócić do normalności.

Zawodnicy ze wszystkich lig podkreślają, że brak im treningów i spotkań z drużyną. Czy ty również tęsknisz za boiskiem?

– Oczywiście, że tak! Dlatego staram się dbać o formę, ponieważ mam nadzieję, że pewnego dnia się obudzę i przeczytam dobrą wiadomość, że możemy wrócić na siłownię. My, sportowcy, doświadczamy tego tak bardzo, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do intensywnego wysiłku – czy to spędzania czterech godzin dziennie na siłowni, czy to na meczach, gdzie dochodzą adrenalina i emocje. Może wszyscy poczuli się dobrze na początku przerwy, ponieważ mogliśmy spędzić czas z rodziną, do czego przecież nie jesteśmy przyzwyczajeni. Teraz każdemu z nas brakuje już treningów. Niech to się wreszcie skończy!

Jak oceniasz swój sezon, biorąc pod uwagę, że w 2019 roku urodziłaś dziecko?

– Miałam wyznaczone cele, które zrealizowałam w stu procentach. Trzy miesiące po urodzeniu już skakałam i grałam w siatkówkę, najpierw z drużyną narodową, później pomogłam Maritzie Plovdiv w Lidze Mistrzów. Czuję się teraz silniejsza i naładowana pozytywną energią.

Jakie jest twoje przesłanie dla społeczności siatkarskiej?

– Nie przestawajcie trenować, zdrowo się odżywiać, cieszcie się każdą chwilą z najbliższymi! Wszystko ma swój cel, nic nie dzieje się bez przyczyny, nawet negatywne rzeczy mogą przynieść coś dobrego. Zostań w domu, a wkrótce będziemy mogli żyć tak, jak wcześniej.

źródło: worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved