Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Christian Fromm: Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem spędzić dwa sezony w Jastrzębskim Węglu

Christian Fromm: Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem spędzić dwa sezony w Jastrzębskim Węglu

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Po pierwsze, jest mi przykro, że sezon w PlusLidze zakończył się w taki, a nie inny sposób. Było jeszcze trochę meczów do rozegrania i była realna szansa na walkę o mistrzostwo Polski. Smutno mi z tego powodu, ale na pierwszym miejscu stawiamy zdrowie. To była dojrzała i rozsądna decyzja, by zakończyć sezon już teraz – mówi zawodnik Jastrzębskiego Węgla, Christian Fromm.

Trudna sytuacja związana z przedwczesnym zakończoniem rozgrywek dotknęła wszystkich – sponsorów, kluby, a także zawodników. – Jestem zadowolony z faktu, w jaki sposób zarząd klubu i my jako drużyna znaleźliśmy porozumienie w kwestii formalnego zakończenia rozgrywek. Wprawdzie nie zakończyliśmy całkowicie umów kontraktowych, ale znaleźliśmy rozwiązanie, co robić w tej sytuacji – przyznaje Christian Fromm.Będziemy nadal wypełniać kontrakty wizerunkowe dla klubu. Jestem dumny, że porozumieliśmy się, odbywając wiele rozmów, w pozytywnej atmosferze. Ale tak było przez cały sezon i właściwie od początku, od kiedy jestem w Jastrzębskim Węglu. Wspólne stanowisko zawsze wypracowywane było tutaj w oparciu o dialog na linii zarząd klubu – zawodnicy. Jest to wspaniałe wyjście z tej bardzo trudnej sytuacji – mówi niemiecki siatkarz. Jeśli chodzi o Ligę Mistrzów, to wciąż jesteśmy gotowi do gry i z niecierpliwością wyczekujemy kolejnego komunikatu z Europejskiej Konfederacji Siatkówki w tej sprawie. W obecnej sytuacji, kiedy spojrzy się na rozgrywki krajowe w innych państwach, to ligi pokończono lub pozawieszano. Ciekawe jest dla mnie to, że CEV nada czeka z decyzją. My w każdym razie będziemy gotowi do gry. Postaramy się utrzymać nasze ciała we właściwej kondycji fizycznej i mentalnej. Jeśli zapadnie decyzja z CEV, by kontynuować sezon w Lidze Mistrzów, to nasza drużyna przystąpi do walki w następnych spotkaniach. Wówczas będziemy się zastanawiać, w jakiej formule powrócić do treningów i przygotowywać się do tych meczów. Zatem ja z całą pewnością nie przechodzę jeszcze na tryb wakacyjny, jeśli tak się mogę wyrazić. Wciąż ćwiczę w domu i nie leżę na kanapie, zajadając się pizzą. Chcę być cały czas w gotowości. Oczywiście obecnie moje ciało raduje się, że wykonuję mniej skoków, bo tak to już jest. Ale nie mam najmniejszego problemu z tym, by nadal trenować – dodaje Fromm.

Po zakończeniu rozgrywek przychodzi czas na małe podsumowanie. – Najlepsze moje wspomnienia z tego sezonu to na pewno ten słynny „come back” w wyjazdowym meczu w Kazaniu, ale to tylko jeden moment, chwila. Ja generalnie rzecz biorąc jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem spędzić dwa sezony w Jastrzębskim Węglu. Rozegrać te wszystkie mecze i móc pracować w tak przyjemnych grupach ludzi, zarówno w zeszłym, jaki i tym sezonie – stwierdził niemiecki przyjmujący. – Występowałem wspólnie z zawodnikami o wielkim potencjalne. To co czasami prezentowaliśmy na boisku, było po prostu niesamowite. Gracze zmieniali się, jeden godnie zastępował drugiego. Także w przypadku kontuzji potrafiliśmy znajdować dobre rozwiązania w postaci roszad. Następowały zmiany trenerów, a więc sprawy niełatwe, ale my zawsze robiliśmy co tylko można, by wyjść z tych sytuacji obronną ręką – dodał.

Mogę żałować tylko tego, że w tym sezonie nie było nam dane osiągnąć sukcesu, bo wszyscy tego oczekiwaliśmy. Ciężko na to pracowaliśmy zarówno na treningach, jak i podczas meczów. Mam nadzieję, że daliśmy radość naszym fanom i są oni zadowoleni z tego, co oglądali w naszym wykonaniu przez cały sezon. Pragnę podziękować wszystkim, którzy byli z nami tak w hali, jak i podczas transmisji telewizyjnych. Tym, którzy wspierali nas nawet w trakcie wieczornych meczów w środku tygodnia, kiedy wiadomo było że rano muszą iść do pracy. Wspaniale oglądało się tylu ludzi zarówno w naszej hali, ale i na meczach wyjazdowych. W kraju i za granicą, w Europie, podczas Ligi Mistrzów. To było coś niezwykłego. Jestem naprawdę wdzięczny za to, że mogłem grać w tej drużynie. Może jeszcze spotkamy się jeszcze w tym sezonie na meczach Ligi Mistrzów? Kto wie – zakończył Christian Fromm.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved