Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Chiny: Zespół Bartmana obszedł się medalowym smakiem

Chiny: Zespół Bartmana obszedł się medalowym smakiem

fot. archiwum

4. miejsce w siatkarskiej chińskiej ekstraklasie zajęła drużyna Zbigniewa Bartmana i Michała Łasko, Sichuan Chengdu. Ekipa byłego jastrzębskiego duetu w czterech meczach uległa drużynie Shandong, jedynie w drugim pojedynku przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dodatkowo polski zawodnik opuści azjatycki ląd, by  dokończyć sezon we Francji.

Trwająca od 16 lutego batalia o brązowy medal ligi chińskiej okazała się słabsza w wykonaniu podopiecznych Fu Juna, którzy przegrali z zespołem Shandong trzy z czterech pojedynków. Już w pierwszym meczu w szeregach gospodarzy gra potwierdziła tendencję, która ujawniała się w czasie całego sezonu – dyspozycja zespołu opierała się głównie na dwóch zawodnikach, zdobywających punkty dzięki pewnej postawie w ofensywie. W inaugurującej batalii pierwsze skrzypce grał Zbigniew Bartman, który zdobył aż 18 oczek, lecz bez wsparcia kolegów nie był w stanie wiele zrobić i jego team przegrał 21:25, 21:25, 16:25. Dwa dni później ze zwycięstwa cieszyła się jednak ekipa Sichuan, będąca lepiej dysponowaną w polu serwisowym. I tym razem polski zawodnik wiódł prym po swojej stronie boiska (21 oczek na koncie), a znamienna dla tej odsłony bitwy o 3. miejsce była nieobecność na parkiecie kontuzjowanego Michała Łasko. Mimo wszystko zespół z Chengdu wygrał, doprowadzając do remisu w medalowej batalii.

Na dużo więcej emocji można było liczyć na terenie Shandong, które finalnie okazało się pechowe dla Sichuan. W trzecim pojedynku Ji Tao Shuai (21 punktów) współdziałający z kolegami z zespołu (gra rozkładała się równo na skrzydłach i w drugiej linii) w pięciu setach pokonał przyjezdnych. Nie pomógł ani Bartman (23 oczka), ani Cao Yiming (pięć mniej), choć goście byli bliscy całkowitego odwrócenia losów spotkania. Ze stanu 0:2 w partiach doprowadzili do tie-breaka, przegrywając go dwiema ostatnimi piłkami. Pokłosiem tej porażki wydawał się wynik czwartego, ostatniego starcia obu teamów, w którym po raz trzeci lepsi okazali się siatkarze Shandong. Na mecie Sichuan się nie popisało – po dwóch słabych setach starało się nawiązać walkę z rywalami w kolejnym, jednak w końcówce zabrakło pewności siebie i zespół z Chengdu musi się zadowolić 4. miejscem w rozgrywkach.Wyniki spotkań o 3. miejsce:

Sichuan Chengdu – Shandong 0:3
(21:25, 21:25, 16:25)

Sichuan Chengdu – Shandong 3:0
(25:20, 25:23, 25:18)

Shandong – Sichuan Chengdu 3:2
(25:23, 25:19, 17:25, 20:25, 25:13)

Shandong – Sichuan Chengdu 3:0
(25:19, 25:17, 30:28)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved