Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Chiny gospodarzem dwóch najbliższych edycji Klubowych Mistrzostw Świata Kobiet

Chiny gospodarzem dwóch najbliższych edycji Klubowych Mistrzostw Świata Kobiet

fot. Klaudia Piwowarczyk

Gospodarzem dwóch kolejnych edycji Klubowych Mistrzostwach Świata Kobiet będą Chiny. W 2018 i 2019 roku siatkarki będą rywalizować w prowincji Zhejiang. – Z niecierpliwością oczekuję Klubowych Mistrzostw Świata, które po raz pierwszy w historii odbędą się w Chinach – przyznał prezydent FIVB, Ary Graca.

Chiny będą siódmym krajem, który ugości najlepsze żeńskie kluby świata. Wcześniejsze edycje turnieju miały miejsce w Brazylii, we Włoszech, Katarze, Szwajcarii, Filipinach, a w 2017 roku siatkarki walczyły w Japonii.Teraz przyszedł czas na kolejne państwo. Dwie następne edycje Klubowych Mistrzostw Świata Kobiet odbędą się w Chinach, w prowincji Zhejiang. – Z niecierpliwością oczekuję Klubowych Mistrzostw Świata, które po raz pierwszy w historii odbędą się w Chinach. Od dłuższego czasu Chiny wspierają FIVB i naprawdę starały się o organizację tego turnieju. Popularność siatkówki w tym kraju cały czas rośnie – mówił prezydent FIVB, Ary Graca. – Chiny mogą cieszyć się z tradycji organizowania najlepszych turniejów siatkarskich, a dwie kolejne edycje Klubowych Mistrzostw Świata pozwolą fanom w tym kraju zobaczyć najlepsze kluby i siatkarki świata. Prowincja Zhejiang wesprze wzrost popularności siatkówki i pomoże FIVB spełnić wizję uczynienia tej dyscypliny najbardziej popularnym rodzinnym sportem – dodał szef siatkarskiej federacji.

Po raz pierwszy Klubowe Mistrzostwa Świata Kobiet odbyły się w 1991 roku. Dwukrotnie gospodarzem była Brazylia, trzy razy o klubowy prym na świecie walczono w Katarze i Szwajcarii, a ostatnia edycja miała miejsce w Japonii. Tam po raz drugi w historii najlepszym klubem świata został Vakifbank Stambuł.

źródło: fivb.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved